Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony fordulatnál (~1500)...

Alacsony fordulatnál (~1500) gyorsítva (lassan is) olyan hangja van az autónak, mintha csúszna a gumiszíj (szerintem nem csúszik). Mi lehet még?

Figyelt kérdés
Erre tök véletlenül jöttem rá, mikor félreváltottam. Suzuki Ignis 2003/09-ről van szó. 2500 fölött váltva nincs ilyen probléma. 1-ben mélygarázsból kihajtva nem hallható ilyen hang, pedig ilyenkor jóval nagyobb erő kell.

2017. júl. 25. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Alacsony fordulaton erőteljesebben vibrál a motor, a főtengely szögsebessége egyenetlenebb, egyszerűen fogalmazva nem egyenletes sebességgel forog, hanem hol gyorsabban, hol lassabban és ezt egy fordulat alatt többször változtatva, ez egy vibráláshoz vezet, ami érezhető is az autón. Ilyenkor könnyebben megcsúszik az egyébként még nem teljesen elkopott szíj is a főtengely szíjtárcsáján, ez normális. Elsőként a szíj feszességét kellene ellenőrizni, ha az rendben van, akkor tudni kell, hogy nem soká kell egy új szíj. Ha hidegen is elkezd nyikorogni elindulásnál vagy már alapjáraton, akkor az csere érett. Ha még normál körülmények közt nem teszi, akkor mehet még.
2017. júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!