Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja van a Simsonomnak?...

Mi baja van a Simsonomnak? (s50) SOS!

Figyelt kérdés
Szóval, kezdem a legelején. Kb. 14-15 éve kaptuk meg a motort, akkor hibátlan volt. De egyszer csak feldőlt, víz került bele, és az egész blokk szét lett szedve. Pár éve elkezdtük összerakni, mivel ekkor szántunk rá elég időt. Jó is volt, azon kívül, hogy melegen leállt. Nem tudtuk mitől. Aztán zörgött, kicseréltük benne az összes csapágyat, és kapott új főtengely szimeringeket. Ekkor is megvolt ez a túlmelegedési probléma. Az éven meg azt produkálja folyton, hogy nem pörög fel normálisan. Tehát teljes gázadásra olyan, mintha alapjáraton pöfékelne. Új kondenzátort és gyújtótekercset is kapott. Kapott EREDETI Isolator Spezial gyújtógyertyát is. Utóbbival az első héten jó volt, szépen felpörgött, azonban nem jártam vele, ugyanis a gépen nincs biztosítás(Úgy voltam vele, ha nem jó, akkor minek vegyek rá, majd veszek, ha jó lesz). De ma megint önálló életre akar kelni. Ma indítottam, nem indult. Kivettem a gyertyát, kicsit olajos volt, megtisztítottam, szép kék szikra volt, berakom, röffen párat, majd semmi.... Újra kivettem, nagyobbra vettem a gyertyahézagot, beleraktam, beindult! Néha csinált olyat, mintha villámszerűen leállna. Nem dadogva leáll, hanem jár-jár és egyszer csak szünet. Most is csak fel-felpörög a gépezet. Karburátor vagy 100x ki lett pucolva. 16N1-8-as karbi van rajta. Úgy emlékszem, hogy ebbe a karburátorba nem olyan tű van, amilyen a többiben(ebbe ilyen oldalról lapított alumínium tű van, a többibe réz van azt hiszem). A tű legfelül van beakasztva. Szivató gumipogácsa új. Gyújtás jól van beállítva. Légszűrő és kipufogó tiszta. A karburátorban 50-es főfúvóka van(Tudom, nem ebbe való, de anno ezzel is hibátlanul döcögött). Benzinszint is jó. Nem tudom, hogy mi baja van, már kezdem feladni. S

2017. júl. 26. 18:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg az úszót jobban mert a legapróbb repedés is megborítja a rendszert hiába lövöd be a benzinszintet
2017. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Az úszóra korábban kötöttem egy darab ólmot, majd beleraktam egy vödör vízbe. Pár óra múlva kivettem, nem igazán hallottam benne semmi lötyögést, csak valami nagyon halk zörgést. Olyan mintha homokszem lenne benne, ami ugye képtelenség.
2017. aug. 6. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!