Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az 1998-as BMW523i-ről tudnáto...

Az 1998-as BMW523i-ről tudnátok nekem írni egy pár dolgot? Mennyire érné meg megvenni? Mennyit kellene rá költenem? Mennyi a fogyasztás? Akinek volt már ilyen autóval dolga annak szívesen fogadnám a véleményét és a tapasztalatait!

Figyelt kérdés

#BMW523i
2017. júl. 27. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem éri meg az árát.

Ha autómata akkor akár a vételárat is ráköltheted egy váltó szervízre és még sehol nem vagy vele. A vásárlás utáni nagy szervízre érdemes 2-300at félre raknod, kivéve ha nem fogsz ki egy kifogásolhatatlan állapotút ami elég ritka. A fogyasztás még a manuális válltósnál is ritka, hogy 10 alá megy.

2017. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Öreg de drága fenntartani. Biztos hogy sokba lenne rendbetenni. Csak pénzes fanatikusoknak.
2017. júl. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]

Erről az autóról lenne szó,és szervízre lenne egy millióm.

Ennyi pénzből már rendbe lehetne rakni?Vagy még így se érné meg?

2017. júl. 28. 10:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha csak nem ez az álomautód (miért is lenne ez bárkinek az álomautója?) akkor nem, neméri meg.

Konkrétan ráköltenéd még a vételár háromszorosát ami után még a legjobb esetben sem fog a vételártól számított értéke duplázódni.

Természesen ennyiből rendbe lehet rakni, de csak vinni fogja a pénzt és amit beleölsz sosem látod viszont. 1.3M-ból még BMWből is vehetsz jobbat.

2017. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt rögtön vinni kell műszakira a honosításhoz, így vásárlás előtt elvinném egy állapotfelmérésre vagy inkább műszaki elővizsgára hogy kiderüljön miket kell javítani. Az 1 millió elég kell hogy legyen persze.
2017. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Írni akartam, hogy egy E39 2,5 vasblokkos sor6-os motorral nemigen lehet mellényúlni, de megláttam hogy 300e ft körül nézegeted ezeket úgyhogy szerintem felejtsd el. 1misi alatt nemhiszem hogy fogsz értelmes darabot találni.

Fogyasztása 8-15l

2017. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Még annyi kérdésem lenne hogy ha teljesen rendbe raknám(gondolom kitelne az 1misiből)akkor se érné meg?Az az igazság hogy nagyon tetszik ezaz autó csak amennyire tetszik annyira félek is tőle.Szoval ha mindent megcsináltatnék illetve kicserélnék(amiket szükséges)akkor azért birná még nekem egy pár évig vagy inkabb tegyek le erről a járgányról?
2017. júl. 28. 16:33
 8/9 anonim ***** válasza:

7

Nézd hogy kinek mi mennyiért éri meg ez egyénenként változik.

Ha neked ez az álomautód és 1,5mill-ból lesz egy pöpec példányod aminek utána évekig örülsz akkor nagyon megérte.

2017. júl. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A baj az hogy gyenge mint a harmatos hegyilevegö, de legalább cserébe majdnem annyit eszik mint az 535-ös.


Egyik kollégámnak volt 520-asa, az is 9 litertöl felfelé evett.

Nekem 535ös van, 8 henger, és próbáltam mi az alja amivel el lehet menni.

9,5 liter volt folymatos kényelmes haladással.

A vegyes nekem 10,5 szokott lenni, viszont csak városra nem érdemes használni, mert akkor 17-et is eszik.

Gondolom az alsó határ mejdnem itt van az 523-nak is, a felsö talán alacsonyabb, bár annak is a kb. 1.5 tonnás kasznit kell gyorsítgatni a városban.


Én sokat gondolkodtam hogy 528 vagy 535, nem bántam meg a döntést, bár az általános állapot volt a döntö.

2017. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!