Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a vélemény a benzin gáz...

Davee22 kérdése:

Mi a vélemény a benzin gáz üzemű autókról? Pl 94 es mazda 323f 16v 1.6 benzin gázos

Figyelt kérdés
2017. júl. 28. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól van megcsinálva akkor tökéletes választás, minimális kompromisszummal olcsón lehet autózni és még kíméletesebb is a motornak, mint a benzin.


Viszont öreg autónál vigyázni kell, mert a gáztartály 10 évig használható. Elméletben meg lehet hosszabbítani az élettartamát gyártói igazolással, a gyakorlatban nekem azt mondta gázos, hogy felejtős, 10 év után kuka. Szóval ilyen 9 éve átalakított kocsikkal figyelj oda nagyon, ha árulják!

2017. júl. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Na,itt is a 74-es okoska...


Nemhogynem kíméletesebb,a tartós gázhasználat tönkerevágja a motort a száraz üzemmód és a magasabb hőmérséklet miatt.

2017. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
A gáz minden, csak nem kíméletes a motornak.
2017. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Kösz, hogy megmagyarázod. Mennyit is mentél gázzal? Én 600,000 km-t és soha nem volt motorproblémám.


Amúgy, hogy tényszerűek maradjunk és ne terjessz baromságokat:

- A benzin NEM KEN. Egyáltalán. Semmit. Innentől a "száraz üzemmód" egy ostobaság

- A magasabb égési hőmérésklet a valóságban 200 fokot jelent, ami igaz, csak áltlaános tapasztalat, hogy az ég világon semmit nem számít, mert a motoralkatrészek tűréshatárán belül van. Kevés motor van, ahol problémát okoz, azt hozzáértő szervízek nem is alakítják át. És ennyi.


Az LPG pedig azért jó amúgy a motornak, mert:

- Tökéletes a "porlasztás" hiszen eleve gázról beszélünk. Ellentétben bármilyen csúcsszuper benzin injektornál, ami sosem lesz tökéletes

- Az LPG egy szinte tökéletesen tiszta és 100%-ban elégő üzemanyag, mely nem kormol. Ellentétben a benzinnel, ami igen, az égésterméknek komoly koromtartalma van.


Senki nem állítja, hogy az LPG egy tökéletes alternatíva egy benzinre tervezett motornak, de a kompromisszumot nem az üzembiztonságban kell kötni, abban tökéletes az LPG. Úgyhogy ne terjesszünk baromságokat, főleg úgy, hogy le merem fogadni sosem volt LPGs autótok.

2017. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát hiába...a gázos motoroknak is megvannak a maguk csak az a jó mindenmás szar,meg én 1millio km-et mentem mar igy hidegen--melegen sosem volt baja a motornak stb fanjaik....
2017. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ingyen sem kéne LPG-s autó. Azt hiszem, ez tükrözi a véleményem.
2017. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!