Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jó választás a...

Mennyire jó választás a Volkswagen Golf 5?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve nézegetem részletesebben, vásárlási célzattal az autós portálokat. Népítéletek, fórumok, tesztek, totalcar stb. Nagyon sok az ellentétes infó és vélemény, ezért is írok itt. A Golf 5 régóta kedvencem, de nagyon hezitálok. 1,6-os motorral jöhet szóba, viszont ezeknek is nagyon felment az ára az elmúlt időszakban, 2004-2006-os modellek kb. 1,5 milliótól kezdődnek, illetve sok hibajelenségről beszélnek. Figyelembe véve, hogy a 2008-as Golf 6 autók már 2 milliótól kaphatóak, így elég vegyes érzelmeim vannak. Alternatíva lehetne a Kia C'eed, de ennek elég puritán a belseje és kicsit drágább is. Mazda 3 nagyon rozsdásodik, Astra H-t és Skoda Fabiát nem említeném ide. Nyilván ez egy elég szubjektív téma, de mi a véleményetek ezzel kapcsolatban? Ti milyen autót választanátok?

2017. júl. 28. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A Golf V szerintem nem rossz, pláne ha azzal a motorral akarod. Kicsit rondán kopik a belseje, de erre nyilván rájöttél már. Én mondjuk Focust vennék inkább, de a Golf V sem rossz. Kia Ceed-ből inkább a II. generációt venném.
2017. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Kiából én is azt venném, az viszont már kb. 2 milliótól kezdődik.

Én is a Golfot választanám, de annyi mindennel riogatják az embert, olyanokat írnak, hogy tele van hibával, nem megbízható, gyorsan rozsdásodik, egy idő után durván eszi az olajat stb. Máshol pedig arról beszélnek, hogy nagyon megbízható, sosem volt vele gondjuk stb. Nyilván az egyes autók is különböznek, de ezek után nem tudja az ember melyik tulajdonságai vannak túlsúlyban. És persze az is meggondolandó, hogy 13-11 éves autóért megéri-e kiadni 1,5-1,7 milliót, úgy hogy a legtöbb példányban nincs MP3 lejátszó, AUX csatlakozó és egyéb aprónak tűnő, de fontos extra. De mindezek után is "sajnos" a Golf felé húzok. :D

2017. júl. 28. 13:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ugyanazokkal a motor változatokkal szereltekről írják ezeket. Az olajat eszik, erről nagyon nem hallottam, de tény, hogy a 8 szelepes 1.6-os motor kicsit jobban sikerült, mint a 16 szelepes. Én valami valami váltó hibára emlékszem, de ennek utána kéne olvasni. Rhadni az osztrák rohadhat, meg amit nem szépen javítottak törés után.De az V-ös Golf nem rohadós.
2017. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!