Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire érdemes figyelni, ha egy...

Mire érdemes figyelni, ha egy diesel autót (BMW E91 - 2. 0D) csak városban használunk?

Figyelt kérdés
Korábban szinte csak hosszabb útjaim voltak ezzel a kocsival, most viszont a párom használja már nagyjából egy éve, csak városban és csak rövidebb távokra használja. Tudom, hogy ez nem ideális egyik diesel autónak sem. Mire érdemes figyelni, mit tegyek, hogy minél tartósabb legyen. 3-4 havonta teszek bele gyári adalékot.

2017. júl. 30. 18:15
 1/3 crudy ***** válasza:
32%
A dízelek azért nem szeretik a várost mert nagyon lassan melegednek be és nem csak a dízel de a benzin üzemű autók sem szeretik a hideg járatást pláne a nyüstölést. Ha indulásra üzem meleg az autó akkor semmi baj a várossal persze ha időnként kap egy túrát azaz néha ki kell takarítani a kipufogó rendszert amihez magas fordulat szükséges. Párod úgyse fogja bemelegíteni használat előtt mert az alapjáraton kábé egy óra. Viszont indítás után egy 10 perc izzítás jót tesz neki illetve amíg nincs üzem melegen ne forgassa nagyon. Én kétezernél mindig elváltottam és finoman gyorsultam vele amíg fel nem melegedett. ha automata akkor a váltásba nem nagyon tud beleszólni de ne nyomja annyira a gázt.
2017. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eléggé modern dízel ahoz hogy semmit ne tudj ellene tenni. Esetleg az időt tudod kitolni azzal hogy nem használod alacsony fordulaton és nem nagypapa üzemmódban közlekedsz. A DPF előbb utóbb megtelik és elkezd városban kényszerített regenerálást tenni így mind a turbó mint a DPF könnyen tönkremehet. (Bár ha a 177lovas verzió akkor a turbó e nélkül is meg tudja adnia magát)


" Tudom, hogy ez nem ideális egyik diesel autónak sem." Ez leginkább halmozottan a modern dízel motorokra vonatkozik a régieknek nem lesz semmi költséges baja ettől.

2017. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mire figyelj oda? Arra, hogy rendesen végezd a munkádat, ki ne rúgjanak, mert szükség lesz egy biztos jövedelemre, hogy fedezd a nagy összegű későbbi kiadásaidat. :-)
2017. júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!