Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda superb, Mazda 6 vagy VW...

Skoda superb, Mazda 6 vagy VW Passat? Melyik éri meg inkább?

Figyelt kérdés

Mindegyik dízeles, 1.9 tdi-t néztem, hosszú utakra kell főleg, de városban is használnám bőven, viszont minden hétvégén egy kb 550 km utat tennék meg vele.

600-700 ezer amit tudok rá szánni(konkrétan az autóra, nem az átírással együtt)

Nem fontos, hogy kombi Legyen, sőt a sedan talán jobb is



2017. júl. 31. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Mennyit mennél vele egy hónapban? Csak mert ha az miatt a heti 1 550km miatt akarsz dízelt, akkor... :D


Amúgy én Mazdára voksolok.

2017. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt így konkrétan nem tudom neked megmondani sajnos de rohadt sokat, ott van az 550 km, akkor a napi munkába és suliba járás az is egy napi szinten bőven 200 km megvan, aztán barátnőmmel és családdal sokat utazunk és túrázunk az is jó sok kilóméter, ezért gondoltam a dízelt, napi szinten is sokat fogok vezetni és viszonylag messzi tájakra.
2017. júl. 31. 20:49
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Küldő dizájnt tekintve egyértelműen a Mazda.


A Passatok ebben az árkategóriában elég csúnyák.

2017. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Skoda Superb ! Valamennyivel ( 11 cm ) nagyobb mint a Passat, ezért kényelmesebb, komfortosabb is a Passatnál.

Technikailag , műszakilag ugyan az mint a Passat. Mind a kettő autó, megbízható, jó a fogyasztásuk, nem szervizigényesek, szerviz díjaik, költségek elfogadható áron vannak.

Mazdáról saját tapasztalatom nem sok van, azaz nagyon keveset használtam és vadi új autó volt, így nyílván rossz véleményt ill. tapasztalatban nem volt részem.

Valami azt súgja, hogy a Mazda nem véletlen kapta azt a szleng nevet, hogy "Mazda-zannyát" Lehet, hogy az alkatrész és szerviz költségeinek az ára miatt kapta ezt a nevet, hogy Mazdazannyát !

Végszó: Szerintem a Skoda Superbet válaszd.

2017. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elgondolás nem rossz és valóban a Superb lenne a legjobb választás, csakhogy ma Mo.-on a legolcsóbb Superb is 800-nál kezdődik és 15 éves. Ebbe az árkategóriába max. 14-15 éves Mazdák és 15-20 éves Passatok férnek bele, alsó hangon túl 300-400 e futott km-en. Ezekkel csak az a baj, hogy a legkisebb tétel a vételár, meg az átíratás lesz hosszabb távon a szervizre meg a karosszériásra (pláne a Mazdánál) rá lehet számolni ugyanúgy 600-700 ezret.
2017. júl. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Skoda Superb. Bár ennyi pénzért elég rizikós lesz a dízel motor a benne lévő kilométerek miatt.

Mazda 6 ugyan szebb, de rozsdára is hajlamosabb, Passat pedig annyival drágább, mint amennyivel nagyobb felszereltséget nyújthat.

Praktikum okán a Superb a jó választás, dizájn szempontból a Mazda, felszereltségben pedig a Passat. Én Octáviát vettem, igaz újabbat drágábban. Nem tetszik, de szeretem, hogy nagy és hogy elmegy 5.3 literből.

2017. júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Régi Mazdától menekülj. Egy Passat vagy egy Superb kiváló választás az 1.9 PDTDI-vel, azt vedd, amelyikből jobbat találsz.
2017. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
700e ért esetleg B5 Passatból kapsz vállalhatót, a superb 1misi felett, mazdát meg inkább hagyjuk ha dízelmotoros kell belőle.
2017. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!