Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005 ig olcsó fenntartású...

2005 ig olcsó fenntartású dízelt keresek. Melyik a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Bár van egy elképzelésem (1.9 sima tdi audi vagy passat)kíváncsi vagyok olasz, francia, japán gépekre is, hogy a régebbi dízelekből mi az amit olcsó fenntartani, egyszerű szervizelni.

Klíma, tempomat fontos! a nagy kedvencembe a 190 es mercikbe nincsen sajna tempomat :( én viszont arról nem szeretnék lemondani.

Tapasztalatok jöhetnek, ki mennyit ment, és költött az említett kategóriában lévő autójára.



2016. nov. 30. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kérdést elolvasva már akartam írni, hogy 1.9-es PDTDI Passat, de látom te is arra gondoltál. Ez lenne a legjobb választás, most még nem annyira öregek (10-15 év), de már jó olcsók, viszont erős, takarékos, kényelmes, és megbízható is.
2016. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

én még a sima tdi re gondoltam, nem a pd-re.

a pd bonyolultabb technika, drágább javíttatni, és érzékeny a gázolajminőségre.

2016. nov. 30. 12:42
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Sima TDI nincs már ebben az időintervallumban, csak PD-t fogsz találni vagy CR-t. A nagyon régiekbe van csak adagolós TDI, de ott meg már cseszheti az ember a megbízható motort, ha a kocsi körülötte atomjaira hullik.
2016. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
PD-t vegyél akkor is, semmi gond nincs vele, ha mégis, akkor cseréled 30 ezer forintért, és megy tovább. És igen, érzékeny a gázolajra, de gondoltam alap, hogy nem egy noname kúton, vagy "garázs mögött" tankolsz.
2016. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

2005 ig legolcsóbb fenntartású dízel a benzines.

Dízelt azért vesz az ember, hogy menjen vele. Az előző tulaj is azért vette. Ment is vele, aztán, amikor számítása szerint már befigyel egy komolyabb költség, túladott rajta, remélve, hogy majd te megveszed.

2016. dec. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az 1.9 JTD megölhetetlen motor az olaszoknál, viszont nem csak olasz kocsikba rakták, mert a Fiat gyártott több gyárnak dízel blokkot, ennek nézz utánna, ha érdekel a dolog. Amit tudok, hogy jó, az a Stilo a fenti motorral. Fogyasztása nagyon jó, kényelmes, futómű jól hangolt, különösebb gond nincs vele. Alfa 147, ebbe is az 1.9 JTD blokk van.
2016. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tomcatters ***** válasza:
Hondanak az elso sajatfejlesztesu dieselmotorja a 2.2 i-ctdi is jo gyerekbetegsegtol mentes :D
2016. dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"amikor számítása szerint már befigyel egy komolyabb költség, túladott rajta, remélve, hogy majd te megveszed."


Ez hajszálpontosan ugyanolyan arányban igaz egy benzines- vagy bármilyen- autóra is,így ez önmagában nem érv.

2016. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaznak igaz, de nem ugyanazok az árak benzines és dízel esetében.
2016. dec. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem azért nem mindenki akkor ad el egy autót amikor már sanszos hogy be fog figyelni egy hiba...

Ismerőseim közül is szimplán van aki ráun, mást akar, stb semmi baja a kocsijának, de eladja.

2016. dec. 6. 07:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!