Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leállítás előtti fűtésráadássa...

Leállítás előtti fűtésráadással kiszárítható-e a szellőző és klímarendszer?

Figyelt kérdés
Egy barátom ötlete, de én kételkedem. Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi. Szerinte, ha nem a klímával lehűtött állapotban állítom le hanem rátekerem és egy két percig rajta hagyom a fűtést bekapcsolt klímával max. keringtetéssel akkor a benne lévő víz elpárologhat és nincs baktériumtelep.

2017. aug. 2. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, de fontos a leallitas pillanataban megiscsak "hideg"(kulso himerseklettel megegyezo) legyen a levego, hiszen a meleg aminbedvesseget osszegyujt menet kozben, ha hagyod, hogy bennmaradjon akkor amikor lehul kicsapodik belole ujra.

En klima hasznalat utan egy kis futessel es nyitott ablakkal kiszaritom az autot, aztan mehet a kulso levego. Ha teheted akkor hagyjad egy nagyon picit lehuzva valamelyik ablakot, igy ahogy hul a levego kivul belul, ugy tud kiegyenlitodni konnyen a homerseklet, kisebb az esely a paralecspodasra.

2017. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kb. igen. Én úgy szoktam, hogy leállítás előtt 5 perccel kapcsolom ki a klímát és csak a frisslevegő befúvás megy. Nekem eddig bevállt, kevésbé ill. lassabban büdösödik.
2017. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem működik, mert általában az autók először hűtik a levegőt, aztán fűtik (ha kell). A fűtőradiátor később találkozik a levegővel mint a légkondihoz tartozó elpárologtató. Tehát csak neked lesz meleged tőle, az elpárologtató hőmérsékletére nincs hatással. Belső keringetésen hatással van, csak akkor megsülsz a páradús, meleg levegőben. Lehúzott ablakokkal, külső levegőn, max. befúváson szoktam leszárítani, kikapcsolt klímával. A meleg levegő felmelegíti az elpárologtatót, (nem fog több pára kicsapódni), miközben felveszi a meglévő nedvességet. A páradús levegő bekerül az utastérbe, majd kimegy az ablakon.

Másodszor elolvasva a kérdést hülyeség a barátod ötlete. Bekapcsolt klíma esetén az elpárologtató hideg, kicsapódik a nedvesség, amiből a meleg levegőben még több lehet. Még vizesebb, még melegebb lesz leállításkor az elpárologtató, ami kedvez a baktériumoknak.

2017. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!