Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyzetjelzőizzót cseréltem...

Helyzetjelzőizzót cseréltem az autóban. Világít! Visszacsavarom a foglalatot és az izzó azóta nem világít! Biztosíték jó, izzó jó, foglalat jó. De a vezeték mindkét szálján jön! (Előtte 12V-ot mértem rajta! ) Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2017. aug. 2. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:

T10 általában az autóban lévő helyzetjelző izző, ami bedugós, de gondolom neked akkor nem ilyened van.

Első körben menj mégegyszer végig rajta: izzó kimér (nem ránézésre, hanem próbával), utána helyzetjelző rákapcsol: rámérsz a csatlakozókra, hogy ott van-e a 12V a kettő között. Ha igen, akkor nincs gond, beteszed és örülsz, ha nincs, akkor szemrevételezed, hogy a csatlakozó érintkezője nem-e korrodálódott el (zöldes elszineződés, lerakódás), nincs-e megégve, roszdásodva a csatlakozó. Ha igen: megkaparászod addig, míg nem lesz tiszta és nem adja át az izzónak az áramot. Ha már ott sincs áram, akkor a vezetékbe szúrod a multiméter zsinórját és ott mérsz rajta.


Egyszer találkoztam egy nagyon érdekes esettel, elmesélem hátha neked is ez lesz a probléma. Fiat Grande Punto csomagtér világítása: panaszkodott az üf, hogy nem világít. Kivettem az izzót, rámértem: jó! Aztán a foglalatba is belemértem: +12V: jó, összedugom: NEM VILÁGÍT! Annyit tanakodtam, kipróbáltam LED-del is aminek kevesebb áramigénye van, de azzal sem lett jobb. Aztán rájöttem, hogy ez valamilyen potenciálkülönbség lesz, és valami fogasztón kapja keresztül, ami éppen nem működik az adott pillantban. Valami az autóban össze vissza volt kötözgetve, de igazából nem hozta vissza az illető, hogy jobban szemügyre vegyem....

2017. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"De a vezeték mindkét szálján jön!"


Ezt nem értem, mit akartál ezzel kifejezni?

2017. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!