Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A klímakompresszor megadta...

A klímakompresszor megadta magát. Nissan almera Szétszedtük, egy bolygódugattyús 6 db kis hengerből áll dugóval együtt. Az egyik be volt szorulva. Na most a kérdés, minden ki lett tisztítva. A dugattyú alsó részébe kell zsírt tenni?

Figyelt kérdés
Vagy olaj megy bele?Elég koszos zsírszerű anyag volt benne előzőleg.

2017. aug. 2. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A klímagáz betöltése előtt az EU engedélyes, számlaképes szakember speciális olajat tölt bele, ami a klímagázzal kering az idők végezetéig.
2017. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Emellett mililiterre pontos mennyiség való bele és nagyon nagyon fontos, hogy vegytiszta legyen összeszerelésnél. Semmi kosz nem lehet benne.
2017. aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most elviszed egy klímaszerelőköz autóval együtt és ő szépen összerakja neked és fel is tölti az olajjal, kicseréli amit kell.

Ha nem ezt teszed,a leírásodból ítélve,akkor ez nem lesz egy hosszú életű mutatvány.

Csak jó tanács.

2017. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos van egy rosz hirem, az hogy be volt szorulva, valoszinu azt jelenti az aluminium oxidalodott(Ha idegen anyag forgacs meg hasonlok miatt szorult be akkor meg annyit sem fog birni sajnos) ami azt jelenti, hogy nedvesseg kerult a rendszerbe. Az a kompresszor valoszinuleg nem lesz hosszu eletu, ki kell cserelni a szarito szurot is az minimum. Megfejteni a titkat hogyan kerult nedvesseg a rendszerbe.

En javaslom a kompresszor cserejet, es egy alapos oblitest folyekony nitrogennel. Raktam ossze 2-bol egyet meg a mai napig megy, de ott mas volt a problema(marminta nedvesseg az fennalt a rendszerben de megcsinaltuk amit leirtam), az elso pajzsot ledaralta a megszorulo szabadunfoto csapagy. A donor amirol az elso pajzs jott, ugyan igy jart mint a tied, csak ott a dugattyutt nem birtuk kiverni a huvelybol, Semmivel!

2017. aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja a legfontosabb, mindennek csont szaraznak kell lennie osszeszereleskor, amit En csinaltam, feltoltottem PAG olajjal aztan lezartam a nyilasokat, korbeforgatgattam az egeszet jarja korbe, majd szepen lassan megtekergettem ide-oda. Ha jol csinalod es az eloirt mennyiseget rakod bele, akkor benne is maradhat, de azonnal fel kell szerelni, es vakum ala helyezni, mert az olaj kepes oxidalodni eleg gyorsan, vagyis beepited a hibat ujra(savas lesz es marja az alut)
2017. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Összeszereltük, a klímaszerelő beletöltötte a gázt+olajat. Ment is egy darabig, majd elkezdett füstölni. Leállítottuk. Majd útközben rendesen hűtött. Most mi lehet? Nem szorult meg . Nem lehet a kuplung része? El lenne kopva és nem zár össze teljesen és égeti? Eléggé felforrósodott!
2017. aug. 3. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha te szerelted össze és a klímás megbízott benned és nem szedte szét újból,hogy átnézze,akkor nagy a gebasz a szerelőnél is.Ha szétszedte és összerakta és ez után is füstöl akkor kérd,hogy csinálja meg.Neked meg ez lesz a tanuló pénzed,hogy nem szrakodsz olyannal,amihez nem értesz.

Nagyon rossz úgy összerakni valamit,ha elmondják laikusan,hogy mi a hiba,de én nem láttam,tapasztaltam,de viszont zsákban hozták az autót.

A te kontárkodásod sok fej és tok vakarást okozhat még neki.

Remélem sikerül életet lehelni a klímádba.

2017. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Üzleti kapcsolatom van vele, szóval megbízunk egymásban!. Jól va összerakva, viszont ilyen problémával még nem találkoztam ezért tettem fel.
2017. aug. 4. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!