Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen (első) autót vásároljak...

Milyen (első) autót vásároljak? Magánszemélytől vagy kereskedésből éri meg?

Figyelt kérdés

Év elején megkaptam a jogsimat, most úgy néz ki végre fogok tudni venni valamilyen kocsit is.

A keret maximálisan 700.000Ft, ebbe bele kell férjen minden, és az se baj, ha marad egy kevés pénzem. Így az autóra olyan 400-450eFt tudok költeni, hacsak nincs a vételárban eleve minden (vagy majdnem minden) járulékos költség.

Nem volna túl sokat hajtva, hetente/kéthetente tennék meg vele olyan 40km-t.

Kis fogyasztású, olcsón fenntartható, megbízható, benzines autó keresek.

Semmilyen kényelmi funkció nem érdekel, nem kell klíma, elektromos ablak sőt még centrálzár vagy a szervokormány sem. Persze jó a szervo de elvagyok nélküle is, a 4 (vagy 5) ajtó viszont előny, mert az idősebbek nem fognak tudni hátra bemászni ha úgy alakul.

Ha mindezeket számításba veszem, még akkor is rengeteg márkából és típusból tudok válogatni és természetesen akárhány emberrel beszéltem eddig erről, mindenki mást mondott.

Az első ötletem egy swift volt, hisz olcsó, ritkán kell javítani, de akárhány swift tulajdonost megkérdeztem, hogy milyen, és bár rosszat nem mondtak róla de nem éreztem azt egyiknél sem, hogy mennyire szeretné az autóját.

Ezen felül amiket néztem még, az a corsa, daihatsu, matiz, felicia de gyakorlatilag bármi szóba jöhet. Néztem még golfokat is de attól félek, hogy valami suhanc volt az előző tulaj aki széthajtotta.

Ezen felül arról is megoszlanak a vélemények, hogy honnan vegyem, magánszemélytől vagy kereskedőtől. Én személy szerint a kereskedőt logikusabbnak találom, hiszen mindent elintéznek helyettem, de többen ellenzik, van aki megvan győződve róla, hogy ott minden kocsi az ördögtől való, és hogy csakis nyugdíjas nénitől vásároljak. Ti mit és honnan vennétek a helyembe?



2017. aug. 3. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 4-500 körül akartam autót venni, és elég sokat utána olvasgatva a Citroen Saxo 1.5D-re esett volna a választásom. Ugyan dízel és francia (mindkettő pont nálam kizáró tényező volt), de amiket olvastam róla, az meggyőzött, nagyon takarékos és alacsony szerviz költségű kisautó. Végül valószínűleg nem ilyet fogok venni, mert kicsit többet (kb 2-szer ennyit) rászánnék, és így már jóval több az alternatíva.


Ha kereskedőtől veszel autót, annak az az előnye megvan, hogy 1 év szavatosság jár az autóra (fél éven belül előjövő hiba esetén vélelmezni kell, hogy a vásárlás pillanatában is fennállt a hiba, és a kereskedőnek kell bizonyítania az ellenkezőjét, ha ezt vitatja). De vigyázz, mert a nepper és a kereskedő nem ugyanaz.

2017. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem 2. Autom van 1,5 millió volt az egész. Egy Toyota Corolla 1.4 dízel keveset eszik 4.7 130nál ez a családos utazós 2006bol vettem ujonnan 400e kmnél vagyok :) vígan megy meg keveset eszik van egy kis Opel Corsa C-m ez volt olcsobb ez került 700ba na ez 1.8 GSI ez megeszik 10litert (hajtva van 230 a vége :D ) ilyet csak akkor ha a pénztárcád az tele van mert ez eszi a benzint!
2017. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!