Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg merjem próbálni az olaj...

Meg merjem próbálni az olaj cserét?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eléggé érdekelnek a műszaki dolgok és hát fiatalként mi más lenne, mint egy faék egyszerű régi 1.3-as Swift. Szeptemberben kell olajat meg olaj- és légszűrőt cserélni. A légszűrőt már letudom cserélni, de olajat meg olajszűrőt nem cseréltem még. Az olaj tankot meg a légszűrőt tudom hol vannak.


Arra gondoltam, hogy megspórolom a szerelő díját és lecserélem magam ezeket...


Gondolom olaj kienged a megfelelő helyen és újra tölt... de mennyi olajat kell beleönteni? Mit kell esetleg még tudni?



2017. aug. 3. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az olaj tankot"?

El kell keserítselek, nincs olajtank. A Swift nem száraz karteres.

A motorolaj helye a motorban van, leereszteni alul a karteren lévő csavarral lehet. Jó dolog ha van egy kannád amibe összegyűjtöd és leadod valami benzinkúton a fáradt olajat. A szűrő letekerésekor néha kifolyik némi olaj, erre készülj egy ronggyal amit alá teszel. Néha jó ha van szerszámod az olajszűrőhöz, mert szabad kézzel nem mindig jön le. Használj tölcsért az olaj betöltéséhez, mert könnyen végig öntheted a motort és akkor egy darabig eléggé büdös lesz. Az olajszűrő gumiját kend meg egy csepp olajjal, hogy könnyebb legyen meghúzni.


Ha a fenti szövegben találsz olyan szót amit nem értesz, akkor ne kezd neki egyedül, de legalább nézz egy kevéske Autókereskedőket előtte.

:D

2017. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el egy jófej szerelőhöz és kérd meg hogy megnézhesd hogy hogy csinálja mert érdekel téged, legközelebb meg már csinálhatod te.
2017. aug. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az olaj teknő gondolok, most jutott eszembe xD
2017. aug. 3. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első alkalommal odahívhatnál valakit aki már csinált ilyet. Utána életed végéig profin cserélhetsz olajat.
2017. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan: egy ismerős mutassa meg mit és hogyan, utána menni fog.


Egy olajcserét simán meg lehet otthon csinálni, sőt még komolyabb munkákat is ha ért hozzá az ember, de egy kis akadály van: hogy férsz hozzá?

Gondolom nem a faluvégi metódussal akarod, hogy föléállsz az ároknak, aztán belefekszel az árok aljába, hogy ki tudd tekerni a csavart a teknőből...

Én értek hozzá, mégis csak azóta csinálom magamnak, amióta költöztem és végre lett aknám. Van benne lámpa, elektromos csatlakozó, szépen lemegyek és kényelmesen tudok dolgozni alul.


Az autóval kapcsolatos kérdéseket szerintem úgy a legegyszerűbb megválaszolni, ha keresel hozzá valami javítási útmutatót.

Na nem mintha a Swifthez annyira kellene, de ha ennyire kezdő vagy jót tenne egy kis utánaolvasás, hogy mit-hogy-miként...

2017. aug. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a fotelből fel sem kell állnod...kérsz egy kávét, és beírod a jutub-ba, hogy motorolajcsere a régi swifben, vagy csak olajcsere a suzukiban..


Olajcseréből több ezer videót találsz, ezekből doktorit is írhatsz, olyan alapos a bemutató.


na?


jó az ötlet?

2017. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En is magamnak csinalom. Nekem is voltak ketsegeim elotte, de youtubeon megneztem es utana siman ment.


Meg annyi, hogy meleg legyen a motor(olaj) mielott neki allsz mert ugy konnyebben kifolyik a hasznalt olaj.

2017. aug. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy régi Swiftben meg egy csomó más autóban könnyen cserélhető az olaj. Mindig saját magam csinálom a cserét, már a legelsőt is én csináltam. Swiftem van nekem is. Akna nem, de még csak megemelni sem kell az autót, aláfekve jól hozzáférhető minden. 17-es kulcs, olajszűrő fogó, levegő, olajszűrő és természetesen az olaj kell hozzá. 3.7 liter kell bele. Sokan belefutnak, az olaj betöltése előtt ellenőrizd, hogy az olajleeresztő csavar a helyén van-e. Nem kell megtépni, csak érzéssel meghúzni. Az olajszűrőt szintén nem kell megtépni, kézzel elég meghúzni.
2017. aug. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!