Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Bora, lenne pár kérdésem?

VW Bora, lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Volkswagen Borát vettem pár napja, 1.6 16 szelepessel motorral. 2001 es év járat.

Sok extrával van fel szerelve mint pl 4 elektromos ablak,elektromos tükör. Digit klima, tempomat,szervókormány,stb..


A tegnapi nap folyamán azonban az tünt fel az autón hogy nincs rajta hátsó ablaktörlö lapát. Kicsit furáltam is a dolgot igy hát átis mentem a haveromhoz megnézni hogy az övén van e,mert neki is ugyan ilyen kocsija van.


A Borán az teljesen rendben van hogy nincs hátul törlölapát,vagy csak a mi kocsiainkal lenne a baj?


Akárhol nézegetem az interneten az eladó Borákat semelyiken nem látom hogy lenne..


Eső esetén akkor ilyenkor mi van? Hogy kell a hátso szélvédöt letörölni?


Valamint olyan kérdésem lenne még hogy bal első sárvédö mennyibe kerülne szintén Borára kompletten?



2017. aug. 4. 07:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A Bora egy sedan autó és a 4 ajtósok körében nagyon ritka a hátsó ablaktörlő lapát. De én sem értem, miért nem szereltek rá, hiszen nagyon fontos hogy kiláss a hátsó ablkaon keresztül. Talán arra gondoltak, hogy az ablakfűtéssel kicsit tudsz rajta korrigálni.... de mi van akkor, ha sár kerül rá... azt enm tudod lemosni. Ilyenkor minden benzinkúton meg kell állni és le kell manuálisan törölni sajnos.

Sárvédő bontottan vagy új érdekel? Bontott ára általában az újnak a fele, nézz körbe a jófogáson vagy egyes bontók honlapjain, alkatrészek.hu-n.

2017. aug. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Milyen ez , szedan? Mert úgy tudom hogy azokon semmelyiken nincs. De amit te irsz extrának, az egyáltalán nem extra. Ezek alap dolgok ma már.

De azért van a két oldali tükör hogy azt kell használni. Meg kell tanulni .

2017. aug. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sedanra sose raknak, mivel nem tud koszos lenni a hátsó ablaka...
2017. aug. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Lépcsőshátú autókra azért nem tesznek hátsó ablaktörlőt, mert sokkal kevésbé koszolódik a hátsó ablaka. Ha pedig nem koszolódik, akkor felesleges plusz alkatrész, plusz súly. A ferdehátúakon azért van, mert olyan légörvényt kelt a kasztni formája az autó mögött nagyobb sebességnél, hogy a saját légörvénye viszi vissza a koszt. A lépcsős hátsó kialakítás aerodinamikailag jobb, kisebb a légörvény, így ott ez a probléma nem jelentkezik.
2017. aug. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60-70 km/h felett szinte szárazra fújja a menetszél a hátszó szélvédőt, így csak alacsonyabb tartományban lehet gond. Nekem Jettában nem hiányzott, majd Octáviám lett, amiben van hátsó törlő. Utóbbiban is meglennék nélküle, viszont kényelmes, hogy van pl. zuhogó esőben parkolóban manőverezésnél.
2017. aug. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És a haverén volt?
2017. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért nincs a Borán (se) mert az egy négyajtós karosszéria, tehát külön dobozként van az autó farán a csomagtartó. Ez azzal az előnnyel jár, többek között, hogy a kerekekről nem csapódik fel a hátsó üvegre a koszos víz, így oda nem indokolt az ablaktörlő elhelyezése. Anélkül is ki fogsz látni hátra esőben, amennyire kell, ezen nem érdemes aggódnod. Arra figyelj hogy tisztítsd meg néha az üveget rendesen, tehát ne legyen poros, piszkos és akkor majd rájössz hogy hátsó ablaktörlő nélkül is van élet.
2017. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5: De az Octavia az ugye 5 ajtós ferdehátú, nem úgy mint a 4 ajtós Bora.
2017. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igen 5 ajtós, de ferdehátúnak nem nevezném ettől semmiképp sem.
2017. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Értem köszi.


Lenne még egy kisebb problémám amit ma fedeztem fel rajta.


Folyamatosan világit rajta egy ilyen narancs sárga szinű motor alakú jel a müszarfalon.


Utána néztem azt irták hogy lambdaszonda vagy valami motorhibára utalhat..


Személy szerint azt vettem észre a jármüvön hogy van mikor tövig taposom a gázpedált szó szerint és nem gyorsul az autó,aztán utánna gondol egyet és megy mint a golyó..


Bevallom nem sokat értek az autokhoz,inkább azt mondanám hogy semmit.


De ezt az utobbi problémát amit most leirtam valahogy ahoz hasonlitanám, hogy kicsit nehéz a felfogása,amikor taposom a gázt van mikor nem reagál,aztán egyszer csak rájön hogy jéé nekem most gyorsulnom kéne.. Aztán megindul mint az állat.

Vagy fázis késése van.. Röhej az egész..


Egyébként meg első autóm, 4 napja van meg,azota 142 km et mentem vele.... Komolyan mondom 3 év kemény munka után 600 ezer forintért tudtam megvenni. És korai lenne ha ilyen hamar össze szarná magát.

2017. aug. 4. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!