Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan húzzátok be a...

Ti hogyan húzzátok be a kéziféket? én benyomom a gombot. Így ártok a kéziféknek?

Figyelt kérdés

Én úgy, hogy benyomom a gombot és felhúzom, hogy ne legyen hangja. Ha ismerőst viszek mindig megkérdezik, hogy miért cselekszek így, nem tudok rá magyarázatot adni.


Ezzel károsíthatom a rögzítőféket hosszú távon?


2017. aug. 4. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Úgy ahogy te.

Nem, ezzel semmit nem ártasz neki, sőt.

Értelmes ember nem recsegteti a kéziféket.

2017. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem úgy tanították hogy nem kell benyomni a gombot ha behúzod, csak kiengedéskor.
2017. aug. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mind kettő jó megoldás.A recsegés meg nem ordítóan hangos,ezért nem zavar.
2017. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Amikor tanultam vezetni az oktató mindig mondta, hogy vizsgán recsegnie kell, recsegett is vizsgán rendesen. Szóval akkor okos vagyok :) köszönöm.
2017. aug. 4. 10:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Behúzáskor nem kell a gombot nyomni azért sem, mert ha olyan forgalmi helyzet alakul ki, hogy egy pillanat alatt be kell rántani a kéziféket, akkor nincs idő és felesleges a gombot is nyomva tartani. Behúzod és kiengedésnél nyomva tartod.
2017. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Régebben nyomtam a gombot, de leszoktam róla valahogy. Talán korrektebben működik a szerkezet, ha hagyod hogy magától reteszeljen. Ha nyomod és éppen egy fog tetejénél engeded rá a gombot, akkor visszább ugrik a kar. Műszakilag semmi gond nincs a "recsegtetéssel". Hamarabb fog kirohadni alólad az autó minthogy a kilincsszerkezet elkopjon. Aki persze érzékeny a hangra, az nyugodtan nyomkodja a gombot.
2017. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is a gombot benyomva húzom be a kéziféket. :-)
2017. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De basszus, ha nyomjátok a gombot, akkor fennáll a veszély, hogy nem akadnak össze rendesen a fogaskerekek, és nem fog rendesen a kézifék. Ugyanis a gombbal azt csinálod, hogy szétakasztod a fogaskerekeket. Anno, mikor beültem első órán az oktató autóba, ez volt az első dolog, amit mondott az oktató, hogy a kéziféket soha nem húzzuk úgy be, hogy nyomjuk a gombot.
2017. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyugi a végén kiengedjük a gombot, és beakadnak a kis fogasívek. :-) Egy kis mozdulattal még próbálok húzni a karon a végén, és ennyi. Műxik. :-)
2017. aug. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9-es

Na igen, így működhet a dolog, de akkor már minek az elején is benyomni a gombot?

2017. aug. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!