Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell kéziféket behúzni...

Hogyan kell kéziféket behúzni és mikor?

Figyelt kérdés
azt tudom hogyan kell kiengedni az oktatóm azt mondta ezt nem kell tudnom és meg se mutatja mert felesleges
2017. júl. 6. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Mi olyan nehéz egy kar meghúzásában? Mit kell azon megmutatni.

Az oktatódnak pedig mondd meg, hogy szíveskedjen az idézett mondatát az autósiskola vezetőinek jelenlétében is megismételni.

Ne ő döntse már el, hogy van-e rá szükség vagy nincs.

Akéármeredek lejtőn rögzítés, akár emelkedőn elindulás segítése céljából meg kel, tanulni a használatát. Ha más témában is ilyen "jól képzett", el kéne gondolkodni az oktató váltáson.

2017. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Jó oktatód lehet... akkor kell behúzni ha parkolsz, rögzíteni az autót, ezért rögzítőfék is a neve, meg parkolófék. Amúgy pirosnál, dugóba én be szoktam húzni, vagy ha nem akarom kuplunggal megtartani a kocsit akkor behúzom míg tiszta a terep.. sokan, úgy húzzák be, hogy recseg, én lenyomom a gombját és felhúzom, kímélem... :)
2017. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mindent elmagyaráz csak ezt nem akarja mivel azt mondta úgyse fogom használni
2017. júl. 6. 15:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Helló!


Az igazából nem kézifék, hanem rögzítőfék. A feladata is az: Rögzíteni az állóhelyzetű autót. Illetve emelkedőn elindulásnál lehet szerepe (Kézifékes indulás). A rögzítőfék karját határozott mozdulattal felemelni, ameddig bírod.

Ha automata váltód van, ott létezik a sebességváltó karon egy parkolási állás, aminél az autó elmozdulás ellen védve van.

Nagyon sok autós e helyett inkább sebességben hagyja az autót - álló motornál. Hátránya, hogy nem olyan erős a fékhatás, tehát egy meredek emelkedőn ne így rögzítsd az autót.

Hallottam olyan futóműves szakvéleményt, hogy a gyakran és erősen használt kézifék deformálhatja a hátsó fékdobot (ha fékdobbal van szerelve a hátsó futómű).

Időnként azonban mindenképpen meg kellene mozgatni a kart, mert különben a fékbovden képes a belejutó vízzel összerozsdásodni a külső burkolatával, ami legtöbbször cserét von maga után.


Üdv.

2017. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
A tananyagnak része az is, hogy megtanítsa a kézifék használatát. Ennyi. Az hogy ő félti a kocsiját, az nem a te dolgod, akkor nem kell elmenni oktatónak. Legközelebb leparkolás után húzd be, aztán ha beugat, akkor kérdezd meg hogy szeretne-e oktató maradni...
2017. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondta úgyse fogom használni" - látnoki képességekkel rendelkezik az oktatód?

Vizsgán kötelező használni a kéziféket, ha parkoláskor nem húzod be, megbuktál.

Nem egy bonyolult művelet behúzna a kéziféket, régen úgy tanították, hogy 4-6 kattanásnyit kell húzni, 20%-os lejtőn meg kell tartani az autót (amit ugyan nem ellenőriz senki, de a kattanásokat hallja a vizsgabiztos)

2017. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Első és ötödik... hú de nagyon kemények vagytok.

Ja persze csak azért, mert nem vagytok a kérdező helyében.

Kíváncsi vagyok, ha akkor ti így jártatok volna, amikor tanultatok, akkor is így reagáltatok volna? Tuti nem.

Majd a kis mazsola szól be az oktatójának nagy flegmán, hogy szeretne-e oktató maradni... hihető!

Meghatározná a további viszonyt, és biztosra veszem, hogy a vizsga kimenetelét is, mert igencsak rá vagyunk utalva az oktató segítségére és jóindulatára.


Kérdező: nekem legelső órán, még parkoláskor, az első elindulás előtt megmutatta, vagy 3 behúztam és kiengedtem, nem lesz tőle semmi baja a kocsinak.

Lehet a te oktatód számára már természetes, és ezért nem mutatta meg, de lehet normálisan is szólni, nem ilyen nagyképű gusztustalan stílusban.

PL. ne haragudj, ez nekem nem tiszta, megmutatnád?

Nem harap, lehet kérdezni, azért van!

Amúgy meg napi több tanulója van, simán összefolynak neki a dolgok, lehet azt hitte, már megmutatta.

Te meg ha nem szólsz, joggal fogja azt hinni, h nincs kérdésed és minden világos.

2017. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja,és még funkcionális analfabéta is vagy. A kérdező egyértelműen leírta, hogy "nem akarja megmutatni, mert úgysem fogom használni". Ezen mit nem értesz, ő megkérte, oktató nem akarja.

Hidd el, egy beszélgetés csodákra képes. Egy ilyen kis beszélgetés után például te is bocsánatot kérnél a fenti fröcsögésedért...

2017. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Pipogya meg szerencsétlen maximum te vagy, meg hozzá egy tapló is.

Büszke lehetsz magadra, hogy így kezelsz egy konfliktust, hogy csak káromkodással (=amit kiírni csak a szűrő miatt nem tudsz) vagy képes a szavaidnak érvényt szerezni, mert egyébként értelmesen érvelni nem vagy képes.


A trágár nyomorék szövegeddel meg kamu történeteiddel biztos sokra viszed még. Ja, nem.

Na menjél szépen vissza a sárga mellényes társaidhoz sepregetni, néha látom az egyik csoportot az irodámból...

2017. júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hoppá, ha valaki idetévedne, és nem értené az előző kommentem: a kis okoska hozzászólását máris törölték, ezek szerint valaki más már előttem úgy ítélte meg, hogy az illető nem komplett. :)

Az ilyeneknek annyi örömük van az életben, hogy itt osztják az észt, mert otthon nem lehet, és mellette lepontoznak másokat. Hajrá!

2017. júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!