Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan mérhető meg egy akku...

Hogyan mérhető meg egy akku pl : még jelenleg lévő kapacitása, vagy hogy "mennyire halott"?

Figyelt kérdés

öregem garázsában találtam 1 akku-t.

Ő is kapta.

Le volt merülve bebikáztam 1 kocsit amibe beletettem,mentem vele 30km most gond nélkül indít.

Hogyan tudnám meglesni,hogy kb milyen állapotban lehet?

Mit mérjek rajta multival?


2017. aug. 4. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Multiméterrel, -terhelés nélkül- hamis eredményt fogsz kapni! Sokáig fog 12Voltot mutatni!

Töltsd fel teljesen, köss rá pl. egy 20-21Wattos féklámpaégőt és akkor mérj multiméterrel, de fél óránként, úgy hogy az égő maradjon rajta égve.

A kapott eredményekből következtethetsz az akksi állapotára.

2017. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még ilyesmire emlékszem anno az ipariból.

Multiméter ,terhelés rá,és amint asszem 10.5V alá esik jegyezni kell hány perc volt ez és innen valahogyan a pillanatnyi kapacitását meghatározhatom.

Ennek utána nézek ez jó.

2017. aug. 4. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek részben igaza van. Ha csak multimétered van, akkor az üresjárati feszültségét tudod csak megmérni. Töltsd fel teljesen, majd mérj rá egy fél óra után. majd pár órával később és végül 1 nap múlva. Aztán, ismét egy nap használatlanság után. Ha nem esik olyan sokat az érték, akkor még jó lehet, de persze itt az indítóáram lenne a lényeg, amit lakatfogóval tudsz lemérni használat során.

Nem egy nagy tétel egy új akkumulátor és sokkal olcsóbb még mindig, mintha lerobbannál valahol autóval és úgy kéne hazahuzatni.

2017. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűbbet is tudok: Ha holnap reggel is indít, akkor jó. Ha nem akkor szar.
2017. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt csak lakatfogóval tudod hitelesen kimérni. Annó a lada-suzuki márkaszervizben dolgoztam és innen onnan kaptunk leadott öregecske szurokfekete ruszki akkukat amiket ilyennel teszteltünk magunknak. El kell mondanom hogy ezek 8 évet is simán bírtak.

Mivel nyáron nincs rossz akkumulátor, a rossz is jó, tehát csináld úgy hogy havonta egyszer feltöltöd majd december-január tájékán a hideg akkuval próbáld megbikázni az autód. Ha csak nyekken akkor bizony rossz.

2017. aug. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!