Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szerszámoskészletet...

Milyen szerszámoskészletet vegyek ha motorokat vagy autókat akarok javítani?

Figyelt kérdés
a limit 100000ft

2017. aug. 4. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Főállásban vagy a magad szórakoztatására?


Mert profi szerszámokból/felszerelésekből 100e semmi. Sőt, már a hobbi-vonalon is egyre kevesebb, amikor egy kis ládányi, dugókulcsra rakható torx és sokszög készlet 16e forint... ...az OBI-s Lux márkából.

Én úgy kezdtem 15 éve a hobbiból javítást, hogy mindenféle hulladéknak kinéző cuccom volt. Ez azóta sem változott, csak sokkal több hulladéknak kinéző cucc van szépen elrendezve a műhelynek kikiáltott melléképületben. De azért egy-egy olajcseréhez van apró munkákhoz megvan mindenem, pl. akna világítással.

2017. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
"magam szórakoztatására"
2017. aug. 4. 21:55
 3/6 A kérdező kommentje:
amúgy Simsonokat fogok restaurálni,megjavítani
2017. aug. 4. 21:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Simson?

Dugókulcs készlet, villáskulcsok 8mm-től talán 28 mm-ig, csavarhúzók, imbusz készlet, sima kalapács, műanyagkalapács, csípőfogó.

Meg egy satu.

Minden más már csak könnyít a dolgon. :)

Jó, kellhet néhány célszerszám, ami típusonként változhat; pár speciálisabb eszköz, mint seeger fogó (ami éppen nem speciális vagy különleges, de sok helyen nincs); ilyenek.


De megnézed mid van, aztán megnézed mi az ami kell, körülnézel a neten mi milyen áron megy, aztán megveszed ami olcsó és nem feltűnően gagyi.

2017. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nagyon kevés pénz arra.

Mert venni kell pisztolyfúrót, flexet, satut, csiszológépet, esetleg kompresszor is és ez már 100 ft.

Kulcsok , csavarhúzók, kalapács, másik 100.

A legjobb készletbe meg venni ezeket, mert ha külön veszel egy darabot az aránylag nagyon drága. Például a múltkor nekem kellett egy darab 55-ös torx fej és 1690 ft volt . Úgy hogy szerintem 500 alatt nem sokat tudsz kihozni. Már ha ezzel akarsz foglalkozni.

2017. aug. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
festeni nem akarok pisztolyfúró pedig fölösleges
2017. aug. 5. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!