Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a következménye, ha többszö...

Mi a következménye, ha többször is elkpnak a rendőrök jogsi nélkül? (autót vezetek)

Figyelt kérdés
15 vagyok sűrűn vezeték ,de még nem kaptak el,pl ha 2* elkapnak jogsi nélkül? Kell mennem börtönbe?

2017. aug. 5. 00:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Igen, de előtte meganalizálnak gumibottal.


Remélem örökre eltiltanak a vezetéstől.

2017. aug. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Pénzbüntetés vagy közmunka, ha meg nem fizetsz, visznek a hűvösre a germók közé.
2017. aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 örökre eltiltanak? Eltüntetik az autókat a közelemből?:D
2017. aug. 5. 00:23
 4/16 A kérdező kommentje:
#2 ha rendszeresen fizetek?
2017. aug. 5. 00:24
 5/16 Alex Fly ***** válasza:
72%
Alapesetben pénzbírság és eltiltás. Természetesen ha nem használ, akkor a következő esetben mindkettő emelkedik -egész a maximumig.
2017. aug. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom már első alkalommal is majdnem egy B kategóriás jogsi árát kifizettetik veled ha elkapnak+1 év eltiltás, és ez csak tovább fokozódik ha másodjára is elkapnak.


De én a helyedben jobban aggódnék azon, hogy ha telibe vered a helyi "Devla" Audiját, akkor azt kifizettetik veled, úgy is ha a kár több milliós tétel, megéri?


Persze tudom, neked is a véredben van a vezetés...

https://www.youtube.com/watch?v=ga0wUYxkb8E&t=2s


Remélem legalább annyi értelem szorult beléd hogy a KRESZ-t megtanultad, és alkalmazod is, illetve nem forgalmas utakon vezetgetsz...


Sosem tudtam megérteni hogy miért nem tudnak kivárni egyesek 17 éves korukig azzal hogy megszerezzék a jogsit és csak akkor menjenek közútra...

Még a 17 is nagyon kevés, sokan még teljesen éretlenek, aztán azt hiszik hogy ők az istenek és közveszélyes módon kezelnek egy több mint 1 tonnás gépet.



Én is nagy auto fan voltam már kisgyerek koromban is, mégis képes voltam kivárni, és addig is csak magánterületen vezetgetni, mert már akkor belém nevelték hogy ha más is részt vesz a közlekedésben, akkor onnantól nem csak annyiból áll a vezetés, hogy nyomni kell a pedálokat és tekerni a kormányt...

2017. aug. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Alex Fly ***** válasza:
44%

A plusz kérdésekre:

#1: pár alkalom után végleg eltiltanak a járművezetéstől. Értsd ezt úgy, hogy ha véletlenül bármilyen kategóriás jogosítványt szeretnél, az eltiltás hatálya alatt elfelejtheted.

#2: ha kifizeted, az nem jelenti azt, hogy tovább vezethetsz. Hazagyalogolsz és ha legközelebb újra elkapnak, ismét kifizetheted a magasabb összeget. Ha neked megér minden alkalommal 300000 forintot... Plusz visszaesőként a bíróság egyéb szankciókkal is sújthat.

És ha balesetbe keveredsz (akár vétlen félként), akkor esélyes, hogy a BTk 332§ alapján a hűvösön találod magad egy ideig.

2017. aug. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15 évesen, menj aludni.
2017. aug. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Vagy kamu vagy nem.

De arra számolj ha valamilyen kis balesetet is okozol , a biztositó mind rajtad fogja bevasalni. Mint irták már ez lehet akár milliós tétel is. Plusz a büntetés nagyon magas. Meg ha véletlen Orsós vagy Kalányos lesz az ellenfél , még fel is húzzák a pajeszod, füled.

Arról már ne is beszéljünk ha halálos balesetet okoznál.

Örök életedre elásnád magad, ha túl éled.

2017. aug. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ismeros evekig jart jogsi nelkul. Tobbszor elkaptak,buntetes es kozmunka. De a vege az lett, hogy bevittek el lekellett ulnie ha jol emlekszem kb 1 honapot.
2017. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!