Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtudnátok mondani milyen...

Megtudnátok mondani milyen kipufogó dob ez? (kép lejjebb)

Figyelt kérdés

[link]


Ez egy Vw polo 1.4 classic (1997) alatt van. Első hallásra elég "sportosnak" hallottam a hangját, de az a gyanú is felmerült, hogy lyukas lehet a kipufogó rendszer. Aztán megláttam ezt. Lehetséges ez a mély hang, hogy emiatt a dob miatt van? És mi ennek a neve? (Kérlek ne haragudjatok, nem értek hozzá) Előre is köszönöm!



2017. aug. 6. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Aligszemcsésen tölti be a képet nálam,de amit kitudok venni ez egy katalizátor.

Valamennyire befolyásolja a hangot,de ez nem nagyon.

Ha mögötte csak cső van és végdob akkor azért sportos.

2017. aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod! [link]


Itt egy másik oldal, hátha itt jobban látszik, ha esetleg valakinek nem tölti be.

2017. aug. 6. 09:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a lyukacsos lemez a katalizátoron a hővédő lemez.Ennek semmi köze a hanghoz.Ez azt a célt szolgálja ,hogy ha esetleg fűre állsz az kisebb eséllyel kapjon lángra a katalizátor magas hőfoka miatt.Én azt gyanítom,hogy a végdob miatt nagyobb a hangja,mert sportos,vagy lyukas.
2017. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ott a katalizátor, attól biztos hogy nem sportos a hangja.
2017. aug. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!