Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor mitől merülhetett...

Akkumulátor mitől merülhetett le nyitott ajtónál? Csak a műszerfalon a led jelezte, hogy nyitva van, este vettem észre. Vajon?

Figyelt kérdés

2017. aug. 7. 07:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a műszerfalon jelzi, hogy nyitva van valamelyik ajtó, akkor a belső világítást és ha az ajtókban is van netán kilpőfény, ajtónyitás jelzőfény, akkor azok is világítanak. A modernebb autókban 20 perc után letilt, de van olyan is, amiben folyamatosan világít, míg be nem teszed normálisan az ajtót. Számold össze, egy középkategóriás Audi A6-nál közel 60-80W is lehet a fogyasztás nyitot ajtónál, főként ha a rendszám is felvillan az idő alatt. Ez majdnem olyan, mintha a tompított fényszóród égve hagynád... simán lemeríti rövid idő alatt...

Ezért szoktam az egész auttó beledezni :)

2017. aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm belső fény nem égett, csak a műszerfalon a led. :)
2017. aug. 7. 08:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is jártam így, de pár óra alatt olyan brutál módon lemerült hogy mikor megnéztem hogy rendben van e az akksi, semmilyen lámpa nem világított egy kicsit sem, és a kulcs elfordítására sem történt semmi, még egy kattanás sem. Nem is történhetett, hisz az akksi feszültsége 3,75V-ra esett... Igaz teszkós akksi volt, de alig 2 éves. Utána fel lehetett tölteni tehát nem zárlatos lett vagy ilyesmi, csak piszkosul lemerült. Mondjuk én sem értettem hogy mitől, mert pár perc után kialszik a lámpa, ha nyitva marad az ajtó.
2017. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kilépő fény nincs, akksi magától nem merült még le, de vacak régi akksi az tény... Kb 50km-t mentünk vele, haza érve kb 12:00 - 20:00ig volt kicsit nyitva a jobb hátsó ajtó és lemerült. Reggel feltoltottem nyitott ajtónál csak a belső ledet láttam égni, égőket semerre.
2017. aug. 7. 08:25
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm a választ. :)
2017. aug. 7. 08:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen autó, évjárat?
2017. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kis kijelző szívta le. Ha modernebb autó, akkor az ECU szívta le. Attól, hogy kinyitod az ajtót, az ECU máris 100%-on kezd pörögni, mert érzékeli, hogy valami nem okés. Természetesen a "problémát" nem tudja megoldani, ezért állandóan keresgél. Ez néhány óra alatt lenullázza az akkut. Minden bizonnyal nálad is ez történhetett.
2017. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7-es véleményét osztom. Az ECU-k szívták le az akkut, ha modernebb, azaz legfeljebb 10-12 éves a kocsid. Bár azoknak is illene 10-20 perc után nyugalmi állapotba menni.


Saját tapasztalat VW Jetta: 60 perc után kikapcsolja a rádiót, ha álló helyzetben, gyújtás nélkül szól

Saját tapasztalat Skoda Octavia: 10 perc után lekapcsolja a kilépőfényt, de a csomagtérvilágítást nem, ha a csomagtérajtó és a személyi ajtó is nyitva marad.


Mivel az összes világítótestet ecu vezérli, így biztos nem megy alvó állpotba, tehát fogyaszt rendesen.

2017. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) ment a zöldkéz 🤚
2017. aug. 7. 17:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Értem én hogy ecu, de ha annak olyan nagy áramfelvétele van, akkor miért nem ég el maga az ecu?
2017. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!