Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fel lehet készülni 1 nap...

Fel lehet készülni 1 nap alatt az elsősegély vizsgára?

Figyelt kérdés
2 napos a tanfolyam, tegnap volt az első óra és ma lesz a második. Holnap reggel vizsga...nagyon félek tőle, tegnap de mondott nagyon sok mindent a mentős oktató. Rlmondta az újraélesztést és a stabil oldalfektetést, de nem mutatta meg egyiket se. Mutogatta még a kötözést vérzések szerint, törésekről volt pár szó és ennyi.. én kevésnek látom, de lehet én látom rosszul.. minimum egy újraélesztést kellett volna mutatnia, hogy mit hova tegyek, ne ott lássam először... azt mondta még, hogy ma megnézzük a tételeket és annyi... mivel 16h-tól este 7ig van és nekem 7kor megy a buszom, még 1 óra míg hazaérek, nem tudok rá tanulni. Ma is olvasgattam a hivatalos tételsort, smit neten találtam, de nem emlékszek semmire és olyan bonyolult nekem :(

2017. aug. 8. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Maximum 45 percet vesz igénybe egy ilyenre a nulláról való felkészülés.
2017. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Az azért cinkes, ha az újraélesztést és a stabil oldalfektetést nem gyakoroltátok, az kb belépő szint a vizsgára. Azon túl ha nem szúrsz el nagyon látványosan valamit átmész.
2017. aug. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vortrex ***** válasza:
94%

Nem nagy szám, egy délután alatt simán fel lehet rá készülni.


Az ilyen alap szituációkat nézd át, pl. szénmonoxid mérgezés tünete a garázsban járó kocsitól, elesett motorosról nem vesszük le a sisakot, mert kitörhet a nyaka és többi. Szerencsére a legtöbb elég egyértelmű.


A vizsgáztatók legtöbbször rendesek és segítőkészek, ők is tudják, hogy nem az a cél, hogy te most életeket ments

2017. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

jaj, ne parázz..


a jutubon százszámra találsz ilyen vizsgafilmet, de újraélesztést, oldalfektetést...bármit amit kívánsz...csak ne izgulj, mert még téged kell újraéleszteni.

2017. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt, ebben a rovatban a kérdésedre a rövid válasz az, hogy annyira lazára veszik a vizsgát a legtöbb helyen, hogy azon megbukni szinte lehetetlen. Kemény munkával persze megoldható. Úgy vannak vele, hogy a vizsgabiztosnak nyűg, éles helyzetben meg szinte mindenki pánikol, s jobb, ha nem is csinál semmit. Szóval fel lehet.

Egy rendes elsősegélynyújtó tanfolyam több hetes, nehéz és bőséges a tananyag, s a vizsga sem könnyű.

De ezt nem autósoknak szervezik.

2017. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt megtalalod az A es B tetelsort:


www.elsosegely-vizsga.hu


A stabil oldalfekves es az ujraelesztes viszont alap, azt kellett volna gyakorolni.

2017. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!