Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw Polo IV vagy Renault Clio III?

Vw Polo IV vagy Renault Clio III?

Figyelt kérdés

Két autó között vacillálok, de nem igazán tudok döntést hozni.

Az egyik egy 2006-os Vw Polo 1.4-es 75LE-s motorral, a másik egy 2008-as Renault Clio 1.2 75LE-s motorral.

Mindkettő kinézett példányban 100 ezer km van, szóval ez nem döntő tényező. Megtekintés után mindkettő azonos, megkímélt állapotúnak néz ki, rozsdásodás nincs egyiken sem.

Árban is egy kategória, 1,2 millió ft környékén vannak.


Ti melyiket választanátok? Mi szól az egyik, és mi a másik mellett? Van valakinek tapasztalata bármelyik kocsiról?



2017. aug. 10. 20:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A tizenéves VW-knek ocsmányúl öregszik a beltere (mállanak a kapcsolók, lengedezik az ajtókárpit) és hát amikor benne ülsz azt látod, nem a külsejét, emiatt én biztos a Renault-t választanám. Egyszerű szívó benzinmotort a VW és a Renault is tudott gyártani, attól nem kell félni, hogy sok gond lesz vele, bármelyik mellett is döntesz végül.
2017. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Csak a Renault, Vw-ek amúgy se túl jók, de a polo meg kimondottan egy szutyok valami.
2017. aug. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy a Vw szimpatikusabb, csak volt már Polo-m, és az igazi agyonüthetetlen, puritán kocsi volt. Persze azt én is tudom, hogy a régebbieket nem érdemes hasonlítgatni ezekhez.

Amúgy Clio-ról is vannak gyerekkori emlékeim, édesapámnak egy Clio 1-es 1.9-es szívódízelese volt gyerekkoromban, azzal se volt semmi gond.


Én pusztán arra voltam kíváncsi, hogy akinek van valamilyen tapasztalata a két kocsival kapcsolatban, vagy szimplán korrekt véleménye (és nem az elvakultság szól belőle), az mit gondol a két kocsiról.

2017. aug. 11. 08:09
 14/20 A kérdező kommentje:

10-es válaszoló írta, hogy 1,2 millióért egyiket sem. Miért? Nem érnek annyit? Vagy mire gondolt?

Ez az átlagár a hirdetések között is, hasonló feltételeket megadva.

2017. aug. 11. 08:44
 15/20 anonim ***** válasza:

Azért nem venném egyiket sem azért az összegért mivel a IV Polo közel sem anyira bevált motorilag mint elődje volt viszont szép auto, a clio-ba pedig folyton valami elektronikai hiba fog jelentkezni kivéve ha valami csoda darabot sikerül beszerezned

A 2005-2006 -os német és a japán szintet a franciák kb 2012-be érték el....


Ajánlom ezen ár fekvésben:

Mazda 3 1600cm3 benzines 2005

Suzuki Swift 1300cm3 2006

Skoda Fabia 1300cm 2006

Honda jazz 1400cm3 2005

2017. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A Mazda 3 rohad, de nagyon. Van a rokonságban, 10 évesen szétesik az alja, nem is kicsit. Utánaolvastunk anno, szinte az összesre igaz.


Swift-et próbáltam, szűkösnek éreztem a helyet, az átlagnál nagyobb testalkatú vagyok. És a csomagtartója is nagyon kicsi.


A Fabia egy Polo gyakorlatilag, nem értem, miért ajánlod, ha a Vw-ent leszólod.

2017. aug. 11. 14:24
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Honda Jazz-t vegyél. Nem csak hülyeségből mondtam hogy a legmegbízhatóbb, nézz utána. De amúgy sem venném 1,2 milláért egyiket sem ezek közül. Ha azt nézed hogy már 2 milláért 2010-11-es VW Jetta van. Honda Jazz-t vegyél, 1,2 milláért már elég jót kapni. Vagy Toyota Yaris. Hány kilóméter van a Polo-ban meg a Clio-ban?
2017. aug. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

De nincs 2 millióm kocsira. Pontosabban nem akarok kiadni ennyit egy kocsiért, mert feleslegesnek tartom. Jetta méretű autót nem használnék ki.

A Polo-ban és a Clio-ban is 100 ezer km van.

Yaris-t néztem, de nem tudok megbarátkozni a külsejével. Egyszerűen nem tetszik.


Jazz-t még nem próbáltam személyesen. Most végignéztem a kínálatot, és hasonló feltételekkel 1,5 millió alatt nem találtam jónak tűnő példányt.

De ha már szóba jött, tudtok róla pár szót írni? Ahogy néztem, 1,2-es és 1,4-es motorral vannak. Melyiket érdemesebb nézni? Mire kell figyelni? Van valami típushiba?

2017. aug. 11. 19:16
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem mondtam hogy vegyél 2 millióért, csak hasonlításként mondtam, hogy azért van a két autó között egy nagy szakadék


Jazz-ből az 1.2-es megbízhatóbb, egyszerűbb így kevesebb bajjal. Az 1.4-es érezhetően erősebb, de mint mondtam ezekkel nem gyorsulgatni kell. Az 1.4 automata, az 1.2 kézi. Ezért inkább én az 1.2-őt ajánlanám.

Totalcar-on vannak tesztek a Jazz-ről. Szerintem egy nagyon jó autó. Egyszerűen az a Polo meg a Clio nem ér annyit. 🙂

2006-os 1.2 Jazz már van 1,1 millióért. Én helyedben ezt venném, nekem jobban is tetszik mint az a 2.

A régebbi Yaris tényleg nem szép, én sem vennék olyat( a régebbit). Csak gondoltam megemlítem.

2017. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
35%
Renault jó? :D Jót nevettem... Autószerelőknek jó, mert hozza a pénzt! Amúgy egy rakás szar.
2017. aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!