Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi használatra 30+ éves autó?

Napi használatra 30+ éves autó?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek?

2017. aug. 10. 20:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Napi 20 kilométeres távra. Nagyon megtetszettek az B2 Audi 80-asok, 1.6 TD motorral.
2017. aug. 10. 20:52
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Szivódizelt vegyél

azt 1-2 millió! km-el is megveheted, mert azt a motort lehetetlen kinyirni

2017. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem volt szívódízelem. 10 évesen ki volt nyírva. A legegyszerűbb szerkezetet vedd, mondjuk egy Opel Kadettet. Szerintem nem ésszerű harmincon éves kocsit venni napi használatra. Vegyél egy 20 éves Swiftet. Az olcsón fenntartható. De ezt valószínűleg hiába mondom, ha téged az Audik vonzanak.
2017. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A motort lehet javítani/életben tartani akárhány évig (bár ahogy egyre nehezebb lesz alkatrészt szerezni, úgy lesz egyre drágább), amitől félned kell, az a rozsda és a beltéri dolgok széthullása. Ezeket egy idő után irreális lesz orvosolni.
2017. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én Ladát használtam annak 24 és 26 éves kora közt napi szinten.

Újkora óta nálunk volt, végig garázsban tartva dédelgetve, mégis a rozsda volt a legnagyobb ellenség. Minden mást meg lehetett viszonylag egyszerűen, gyorsan és költséghatékonyan javítani, de a lakatosmunka az drága és mindegy a mesternek, hogy Ladát vagy Mercit hegeszt éppen, elkéri az árát.

2017. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez eléggé vicces kérdés szerintem.Még 20 éves kocsikat is rizikós venni,nemhogy 30 évest :D De ugyebár a magyarok többsége csak ilyen kocsikat tud venni,a 10-15 éves kocsik már túl drágák
2017. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Csak szerelemből és ha magad is tudod javítani, legalább az apróbb dolgokat.

Ha ez a kettő nincs meg (nem szerelem, csak úgy megtetszett és mondjuk semmit nem értesz az autókhoz), akkor csak egy logikátlan döntés lenne.

2017. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Legyen plusz pénzed a javíttatásra, akkor nem lesz gond.


Ja, és még valami. Nehezen fogsz találni olyan szerelőt, lakatost, aki szívesen áll neki ilyen öreg kocsinak. Nagyon sokan csak húzni fogják a szájukat, hogy ezzel már kár foglalkozni, ő ehhez már nem ért, stb. Tapasztalatból írom ezeket, az én 25 éves kocsimmal is eltartott egy ideig, mire olyan embert találtam, aki elvállalta, és nem csak a vállát vonogatta.

2017. aug. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!