Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az önindító néha működik,...

Az önindító néha működik, néha nem. Mi lehet a gond? Akksi, vagy önindító probléma?

Figyelt kérdés

Előfordult párszor már, hogy az autó nem indult első kulcsráadásra. Aztán a második,vagy a harmadik próbálkozásnál gond nélkül beröffent. Az utóbbi pár napban viszont nem volt gond, így meg is feledkeztem arról, hogy jó lenne ennek utánanézni. Ma viszont legalább tízszer próbálkoztam, kulcsráfordítás után semmi sem történt. Szóltam is az ismerősnek, hogy legyen szíves jöjjön értem, mert úgy néz ki én a saját kocsimmal nem megyek haza. Aztán gondoltam próbálok még egyet ubalmamban, amíg várok. Meglepetésemre egyből gyújtott.


Ezek alapján egyértelműen az önindítóra gyanakodna az ember,hiszen ha akksi probléma lenne, gondolom ha először nem gyűjt, másodszorra sem gyújtana,se tizedszerre. De kontaktráadáskor, amikor nincs töltés,az ablaktörlő lapátok lassan mozognak,a duda épp , hogy csak kattan egyet,a lámpák is halványabban világítanak.


Fogalmam sincs,hol kéne keresni a problémát, számomra elég ellentmondásos dolgokat produkál.


Ha akksi probléma lenne, miért gyújtana a tizedik próbálkozáskor?


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. aug. 11. 02:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A szeneskályhát szokták gyujtani, az autót inditani.

Vidd elektromossági szerelőhöz.

2017. aug. 11. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Behúzómágnes kezd elköszönni.

/Az a kisebb henger az önindító tetején/


Ha megkocogtatod kalapáccsal,akkor indulni fog.

2017. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyan ez volt. Volt hogy két hétig semmi gond nem volt, pöccre indult a motor, utána meg napokig nem tudtam beindítani. Senki hozzá nem nyúlt, de következő próbálkozásra egyszer csak megjavult.

Szervizben kidobták a gyári önindítót a "pinkába" és beraktak egy újat. Azóta nincs ilyen gondom.

2017. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm a nyelvtanórát, tényleg ezen volt a hangsúly.


2-es és 3-as, értem, köszönöm a segítséget!

2017. aug. 11. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!