Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki meg tudja mondani,...

Valaki meg tudja mondani, hogy az ilyen extrém méretű munkagépek gumiabroncsaiba, amiknek akkora a kerekatmerőjük mint egy felnőtt ember hány bar nyomás van v kell?

Figyelt kérdés
Csak kivancsidágból kérdezem
2017. aug. 12. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy Fendt 1050-nek (nagyobb mint 2 méter átmérőjű kerék van rajta hátul) 0.8-1.8 bar között. 0.8 bar nehéz talajon, munka közben, 1.8 bar közúton.

Ja és automatikusan tudja változtatni a nyomást.

2017. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Általában minél nagyobb annál kevesebb...

minél kisebb annál több


persze vannak kivételek

2017. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt lehetetlen megmondani, gumitól, géptől is függ. Traktor nagy kerekébe 1-2bar, fűnyírótraktorba úgyszintén pedig elég nagy különbség van.


A gumira rá van írva mennyi levegő mehet bele max, jobbakra az is min-max. Illetve az adott gép könyve is megadja. Nekem pl. 1.2 bart ír a könyv a traktor első kerekére, a gyári gumival ez jó is volt, az új gumikkal lapos volt ennyi, annak 2.3 a max nyomása a gumira írva, így 2 bart toltam bele és ránézésre is úgy állt jól. Vagy a két autó amin ugyanakkora gumik vannak, a személyautó 2.1, a teherautóra 3.0 és 3.2-ig írta a gumi. Ha a teherautóét 2.1-re eresztettem üresen is laposnak látszódott. Pedig ugyanaz a gumi csak más a súlyelosztás, más a terhelés a más gépeken.

2017. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!