Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Változott a KRESZ avval...

Változott a KRESZ avval kapcsolatban, hogy nappal is kötelező lenne a fényszórókat bekapcsolni mindenhol?

Figyelt kérdés
Kaptam egy hülye mailt, hogy az autómba valamit szereltessek be, amivel nem fog olyan sokat fogyasztani, mert nappal is kötelező a fényszórók használata. Igaz ez?

2013. jún. 28. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a levél egy DRL-t reklámoz, ami nem hülyeség, de kicsit túloz a levélíró!

Csak lakott területen kívül kötelező a tompított fényszóró, vagy a DRL (Daytime Running Lamp, vagyis Nappali menetfény) használata!

2013. jún. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Lakott területen kívül eddig is kötelező volt.

2013. jún. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Utálok már tévét nézni, gondoltam már megint lemaradtam valamiről. Mindenesetre sokan mennek nappal is fényszóróval lakott területen belül is abszolút fényes nappal, megfelelő látási körülmények között is.
2013. jún. 28. 22:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert vagy átutazóban vannak és nem kapcsolják le, vagy elfelejtik lekapcsolni, vagy gyárilag van nappali menetjelző lámpa az autón, és az meg induláskor, vagy motorindításkor automatikusan felkapcsolódik!
2013. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha, köszi.
2013. jún. 29. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!