Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért irigyek rám az emberek...

Miért irigyek rám az emberek köztük a barátaim is ha az első autóm egy 2002-es mercedes S500?

Figyelt kérdés
Ha én láttok egy olyan fiatal srácot mint én nem egy 2 milliós autóval ami az enyém hanem egy 10 milliósal semmi irigység nincs bennem!
2017. aug. 14. 22:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Mert azt hiszik hogy a lepukkant roncsod brutálisan sokat ér. Ennyi.
2017. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Mert azt hiszik, hogy 15 éves Merci ér valamit. Pedig ha tudnák mekkora ipari hulladékok :D
2017. aug. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én imádom attól még hogy neked roncs.. 20 éves vagyok másnak autója sincs ennyi évesen na mindegy tisztában vagyok vele nem új autó de ne legyen már roncs kösz....
2017. aug. 14. 22:43
 4/21 A kérdező kommentje:
Ha egy 15 éves mercedes s osztály szervízelve van oda figyeltek rá, és mindenből a jót kapta természetesen majdnem minden extra müködik benne oda állítanám bármilyen új autó mellé! Vezetési élmény, kényelem terén!
2017. aug. 14. 22:49
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Most mi is akar ez lenni? "beírok valami kérdés, hogy leírhassam van egy ezer éves S500-am" kategória?


Hidd el, a bánatot nem fogja amúgy érdekelni, főleg itt.

2017. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Természetesen nem felvágni akarok mivel nincs mire minden második autó 5-10 millió az utakon! Egyszerűen érdekel miért irigyek az emberek? Mire jó az irigység? Én sosem voltam senkire irigy! Általános suliba is ha az osztályba valaki jó jegyet kapot mindenki irigy volt rá én meg gratuláltam.. hisz meg dolgozott érte! Azt nem értem miért van benne az emberekben az irigység?
2017. aug. 14. 22:58
 7/21 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként miből gondolod, hogy irigyek rád? Kérdezted ők meg térden csúszva irigykedtek?
2017. aug. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

Gratulálok hogy 20 évesen már egy 2 milliós autót tudtál venni - de tényleg - és lehet hogy ez piszkálja a barátaid csőrét. Nem lepukkant egy Mercedes S500 - ezek tartós autók és nézd meg a régebbieket hogy némelyik 20-30 éves Merdesesért még 2 milliónál is többet kérnek el ha jó állapotú. Barátok vagy a szomszédok irigykednek hát akkor hagyd rájuk - ez az egyik fokmérője az emberi minőségnek.

Az se mindegy hogy irigyek mert lehetnek úgy irigyek hogy "lohadj meg te kocsög" vagy úgy irigyek hogy azt mondják "örülök hogy sikerült ilyen autót venned és kicsit irigykedek de csak jóindulatúan".

2017. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%

a sikerre, jegyre való irigység motivációja nem ugyanaz, mint a vagyonra. A neki sikerül - nekem nem sikerül kérdésnél inkább a rivalizálás van a mélyen. A vagyonnál meg a keserűség - vannak emberek akik rengeteget dolgoznak, de nem jutnak egyről kettőre, és egyszer csak túlcsordul a pohár. Vannak, akik meg kapnak, innen-onnan, és nincs benne munka. Ennél nem a rivalizálás van, de mindkét fél érzi hogy nincs egyensúly...


"Retteg a szegénytől a gazdag

s a gazdagtól fél a szegény.

Fortélyos félelem igazgat

minket s nem csalóka remény." J.A.

[link]


Egyszer régen a Balatonnál nagyon szép részen mászkáltam - egy gyönyörű házat, kerttel láttam és elszorult a szívem, hogy miért nincs nekem/nekünk is lehetőségünk így nyaralni - nem igazán irigység, hanem inkább elkeseredés volt. Azután közelebb értem, a kerítésen átláttam, ahol egy kocsiban egy fiú ült. Nagy volt a kocsi, nagy volt a fiú, talán már 30 - de soha nem lesz felnőtt, gyerek marad, sérülten született. És nagyon szomorú lettem és szégyelltem magam az előző öt percért.

Az emberi érzések, relációk, kapcsolatok sokkal árnyaltabbak, mint hogy egy-egy jelzővel leírhatnánk.

2017. aug. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%

Mert a mercedes az mercedes. Presztizs marka es azert ilyenek mert nekik nem.lesz.

Mondjuk en szemely szerint egy C osztalyosat vettem vna.

Ha pedig nem a szivemre hallgatok akk vmi ujabb olcsobban fenntarthato autot.

Am nekem is a merci a kedvenc markam

2017. aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!