Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mész az országúton autóval!...

Mész az országúton autóval! Defekted lesz! Hogyan cserélsz kereket? Nem pótkereked van, hanem mankó kerék!

Figyelt kérdés
A pótkerék ugyanolyan mint az a négy melyet a közlekedésre használsz! a mankó kerék a helyfoglalás miatt egy kisebbre gyártott kerékforma!
2017. aug. 15. 16:23
1 2
 1/17 crudy ***** válasza:
82%
A manko kerek ugyan az mint a potkerek. Fogod es felrakod. Van rajta gumi, negy vagy ot furat ahova be tudod tenni a csavart aztan mesz tovabb es mergelodsz h milyen szar ez az orszag.
2017. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Köszönjük hogy megosztottad velünk a mankókerék fogalmát!


Hogy cseréled ki?szerintem ugyanúgy mint bármelyik másikat de lehet hogy én vagyok a retard.

2017. aug. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Bocsi,hogy túllihegtem a kérdést,mikor a mankó kerék fogalmát kifejtettem! Arra gondoltam hátha valaki nem ismeri!... Egyébként nem nyertetek hangszórót! :-D
2017. aug. 15. 18:03
 4/17 crudy ***** válasza:
Akkor sajnos nem tudom milyen valaszt vartal. A manko kerek gyakorlatilag egy pot kerek. Azert vekony mert nem szukseges h vastag legyen de elkene fernia a csomagter talca alatt. Arra van h feldobod defekt utan es az elso szervizbe megcsinaltatod a kereket. Ha nem erre lenne valo akkor szerinted mire?
2017. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mész a járdán cipővel! Defekted lesz! Hogyan cserélsz cipőt? Nem cipőd van, hanem papucsod!
2017. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés,hogy mire való /lehet,hogy pontatlanul lett megfogalmazva? / a mankókerék! Hogyan, milyen szempontokat veszel figyelembe a cserénél?
2017. aug. 15. 22:03
 7/17 crudy ***** válasza:
Az outside felirat legyen kivul. Ennyit. De meg az se egetveroen fontos. Valoszinuleg kicsit lapos is lesz de azellen ugyse tudsz mit tenni. Ha van pumpad akkor meg nem lerdes h segitesz rajta
2017. aug. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan, milyen szempontokat veszel figyelembe a cserénél?"

Hogy a defektes kereket cseréljem ki, ne az épet.

Vagy most komolyan, mit akarsz tudni?


De akkor leírom, hogy hogy néz ki a történet:

Észreveszed, hogy b*ssza meg kilukadt a gumi, félreállsz egy biztonságos helyre, ami lehetőleg vízszintes és szilárd burkolatú. Ha az úton vagy, akkor kirakod az elakadásjelző 3szöget is.

Kilazítod a defektes kerék csavarjait, megemeled az autót, leszeded a lyukas kereket, felrakod a mankókereket, meghúzod a csavarokat, leengeded az autót és eldöcögsz max. 80-nal az első gumisig.

2017. aug. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Vortrieb válasza:
17%

Kedves kérdező és többiek! Értem én, hogy miért fejtette ki ennyire a kérdező a mankókerék fogalmát.

Mankókereket csak is nem hajtott kerékre szabad feltenni!!! Szóval ha a hajtott keréken van a defekt, akkor 2 kereket kell cserélned. A miértre legyen annyi elég, hogy a hajtásláncnak nem tesz jót, nagyon nem, mivel az emberek 99%-a nem a gumishoz megy egyből...

2017. aug. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát igen! Kedves vortrieb válaszoló volt a legközelebb a helyes válaszhoz!Vannak első ill hátsókerék meghajtású autók! Ahol a meghajtás van ott van a diferenciálmű is,aminek az a feladata,hogy a kihajtást le diferálja mikor a két meghajtott kerék útja között különbség van,pl kanyarodásnál ,vagy ha valaki arra teszi a mankó kereket mert pont ott volt defektje! Ekkor a difi folyamatosan működik ez kanyarodásnál nem okoz gondot mivel ezt nem tesszük nagy sebességgel és rövid ideig tart! Kormányzott kerékre sem ajánlatos tenni,mert a kerék átmérő különbség miatt megváltoznak a fékviszonyok,meg kormányzásnál "elhúzza" az autót! Az utakat úgy tervezik,hogy keresztirányba enyhén domború legyen,azért hogy le folyjon az eső róla! Ha történetesen a jobb hátsóra kerülne a mankó kerék akkor az autó hátulja még jobban dőlne az útszéli árok felé, ami folyamatos kormányzási korrekciót igényelne,és labilisabbá is tenné az autót!/főleg ha a csomagtartó jól megvan pakolva/ ...Tehát minden szempontot figyelembe véve a bal hátsó hely lenne a legalkalmasabb,vagyis akárhol van a defekt a mankókerék a bal hátsóra kerüljön,az meg a defektes helyre!
2017. aug. 16. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!