Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tilt le a motor?

Hogy tilt le a motor?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam, hogy a motor letilt. Ez igazi a régi swiftekre is? Úgy értem hogy 7000nél már ugye "piros" van.

Nem mertem odaáig soha kihúzatni, vigyázok a motorra.

De ha megtenném mi történne? Visszalökne a mutató és nem engedné tovább? Vagy ezekben a régi autókban engedi hogy forgassam 7-8 ezren aztán kifüstöl?


Köszönöm szépen a választ!



2017. aug. 15. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sose volt Swiftem, de gondolom ezeknél is már injektoros a befecskendezés amit elektronika vezérel, nem mechanikus karburátoros.

Az elektronika tudja, hogy mennyi a motor fordulat. A benne lévő szoftver pedig úgy van megírva, hogy ha elér egy határértéket, ne engedjen több benzint beinjektálni a motorba a gázpedál padlóig történő lenyomására se. Ennyi, nem egy borzasztóan bonyolult dolog.

Úgy veszed észre, hogy nem megy feljebb a mutató, hiába nyomod neki. Hangra is fel lehet ismerni bizonyos típusoknál, hogy letiltott. Van egy ilyen jellegzetes pulzáló hangja a motornak ilyenkor.

2017. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Nem a gyújtást szokták elvenni ilyenkor?
2017. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert akkor elégetlen üzemanyag kerülne a motorba, kipufogórendszerbe, ami újra meggyulladva elég szép dolgokat tud művelni :)
2017. aug. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

És pont azért van a tiltás, hogy ne lehessen kárt tenni a motorban. A suzukik valahol 6500 tájékán tiltanak, a piros sáv alján. Itt még messze van a teljesítmény a blokkból kivehető maximális teljesítménytől, ha van kenés, van hűtés, tiltás alatt egy vonással akármeddig elműködik. Sokkal kevesebbet árt neki, mint egy téli hidegindítás utáni gyilkolás.

Módosított szoftverrel, tuning szívósorral, erősebb szeleprugókkal ezeket a nem túl kihegyezett blokkokat el lehet forgatni majdnem 10000-ig, de így gyáriállapotban sincs veszélyben kb. 8000-ig (ha túl magas fordulatszám lenne visszaváltás után)

2017. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!