Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelt mennyiben más vezetni?...

Dízelt mennyiben más vezetni? Most tanulok, benzines kocsin, és lehet, hogy az első autóm dízel lesz, mit kell rajta máshogy csinálni?

Figyelt kérdés

Vagy mi lesz benne más érzés?

Összességében érdekelnek a különbségek, egyelőre csak vezetés ügyében, nem a javítás vagy a költségek terén.


2017. aug. 16. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Sok éves öreg dízel?

Az jó eséllyel büdös lesz, és úgy működik, mint egy traktor.

Amúgy semmi különös nem lesz, csak más... akik dízelen tanultak, azok szoktak picit szenvedni utána a benzinessel.

2017. aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vezetésben annyi, hogy nem kell annyit csúsztatni a kuplungot, mert erősebb alacsony fordulaton (is) mint egy benzines. illetve hamarabb el kell váltani, 2000-2500 körül (autófüggő) kb. ennyi.
2017. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az oktató autó emelt alapjárata miatt bármelyik másik autót teljesen más lesz vezetni, mindegy, hogy mi hajtja. A dízelt egyébként könnyen megszokod, eleinte óvatosan indulsz és majd belejössz. Csak nehogy benzint tankolj bele, azt nem szereti :)
2017. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én dízelen tanultam.

Nem volt fura a benzines kocsim amit vettem.

Fogáspont ,és ennyi.

Nem kuplungos autót kell venni...

én picit csúsztatni ennyi.

A benzines nem fog a székbenyomni ha felengeded csúsztatás nélkül ,max lefullad ugye,akkor lök egyet hátra.

A dízel ha felengeded a kuplungot kb akkora nyomatékkal nyom az ülésbe,de nem fullad le ,mert annyi nyomaték van ott ,az még messze.

Ugyanaz,pici gázzal fogási pont után megcsúsztatod ,és akkor nem hátralökősen indul,hanem finoman,egyenletesen.

2017. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!