Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Még korai, de első dízel...

Még korai, de első dízel kocsimat vettem, amikor -20 fok környéke lesz tényleg érdemes 40-45L gázolaj mellé egy 8-10 liter benzint tankolni, hogy könnyebben fixen induljon?

Figyelt kérdés
Valahogy nemtudom,akkor vettem meg amikor a leghidegebb reggel -10 volt,akkor prémium gázolaj+ friss akkuval izzítást kivártam és egyből indult.
2017. aug. 10. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
A 10 % elég bele, azzal már elmehet.
2017. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ne tankolj benzint! A kutak télen átállnak "téli" gázolajra. Nem szabad, hogy gond legyen.
2017. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Én is a prémium gázolajra esküszöm. Nyáron is könnyebben indul vele.
2017. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Sose tankoltam bele benzint, mégis elindult -20 ok alatt is... rendes hűtőfolyadék hőmérséklet-beállítás, erős aksi. Ezen kívül sose kellett nekem semmi.
2017. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én sosem tankolnék benzint egy modern CR-dízelbe!

Ha műszakilag rendben van a kocsi, jó az izzítás és nem a kamionos havertól veszed a gázolajat hanem normális kúton tankolsz, nem szabad hogy nehezebben induljon mint egy benzines.

Igaz én mindig prémiumot tankolok (sokat autózom, de nem az a literenkénti 40Ft fog a földhöz vágni) vagy a "kagylós", vagy az "osztrák" kúton, indítási problémám még soha nem volt.

2017. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Most már nem szükséges. Jó pár évtizede elterjedtek a téli, paraffinkiválást csökkentő adalékkal "okosított" gázolajak, most már minden jobb kúton azt árulják október-novembertől kezdve. A prémium gázolajak meg biztos, hogy adalékoltak. Régen sem kellett ilyen sok benzin a gázolajba, 10%-ot írtak elő.
2017. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
2006-os (NEM DPF!) Accord 2.2 7 generációs
2017. aug. 10. 15:46
 8/14 A kérdező kommentje:
Illetve csak OMV max motion dízelt tankolok bele,illetve minden 6. tank (kb) Shell dízel (így jön ki amikor gurulok ausztriából vissza)
2017. aug. 10. 15:50
 9/14 crudy ***** válasza:
52%
Ha 95os szivodizeled lenne osregi motorral akkor talan szukseg lenne ra de egy 2006os auto pocre kell h induljon a hidegben is. Lehet minusz negyvenben mar nem annyira de szerintem meg ott is beindulna.
2017. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%

Amit senki nem említett az az izzítógyertya.....

Ha jók a gyertyák akkor télen egy hosszabb izzítás után simán be kell induljon (feltételezve, hogy nem kopott a motor)...


Gondolom 4 hengeres így 4 izzitógyertyád van...

nekem 5 hengeres a dízel mercim, jelenleg az egyik gyertya kiégett szóval csak 4 hengernél van izzítás de így nyáron simán beindul úgy is amíg nem veszek bele újat..

télen 2 kiégett izzítógyertyával már elég nehezen akart beröffenni :D

2017. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!