Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó hűtője mitől melegedhet...

Robogó hűtője mitől melegedhet túl?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy Yamaha Neos 4T vízhűtéses robogót. Kicseréltem rajta minden folyékonyat (motor-, hajtóműolaj, hűtőfolyadék. Ilyen két kilométer megtétele után azonban továbbra is felvillan a hűtő túlmelegedéses jel a műszerfalon. Szerintetek mitől lehet?

2017. aug. 17. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez érdekes lehet. Mert a 4T kicsit másabbúl melegszik mint a 2, és nekem a 2T 70-es gyári hűtéssel melegedett túl amikor fél órán átmentem kb nyélgázon. Nincs menetszél, vagy valami hasonló lehet. Gyári motor esetében nem lenne szabad ilyennek történnie. Ha nem tudod megoldani ezt, építs be 1 köztes hűtőt (vannak ilyen alu bordás cső tagok, amik plusz hűtőfelületet adnak) vagy egy ventilátort hőgombával. 4T mivoltából jó neki egy autó hőgombája is. Nincs benne termosztát esetleg? Ha az nem működik megfelelően, akkor csere, vagy vedd ki.
2017. aug. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 István1973zsir ***** válasza:
Először is ellenőrizd a hűtőfolyadék szintjét. Lehet lelevegősödött a vízkör, amikor cserélted a hűtőfolyadékot, (remélem nem csapvíz)
2017. aug. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zzzoli ***** válasza:

Ellenőrizni kell hogy üzemmeleg motornál megfelelő-e a folyadékkeringés, azaz a radiátor tetőtől talpig meleg legyen és a visszatérő ág szintén meleg legyen.

Ha a keringés nem megfelelő, lehet rossz a termosztát, vagy a vízpumpa, vagy dugulás.Ha megfelelő, akkor ellenőrizni kell hogy mennyire meleg az a víz. Ha túl meleg a víz, akkor valami nem oké, vagy a gyújtás szöge, vagy szegény a keverék.

Ha viszont jó a keringés, jó a vízhőfok, akkor rossz a hőérzékelő!

2017. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 Természetesen nem csapvíz. Ioncserélt+fagyálló keverékét töltöttem bele 1:1-es arányban keverve.


#1, #3 Én is valami hasonlón elmélkedtem. Kocsin már jártam úgy, hogy a szerelő rossz termosztátot tett bele és egyszer csak elfüstölt alattam a gép. Ennek a vasnak az előzős tulaja meg abszolút nem tarotta rendben a dolgokat ( olyan kocsonyás volt a motorolaj, hogy már aszittem visszaköszön). Szóval elképzelhető, hogy valami összebugázott alkatrészt szerelt bele.


(Ment a zöld pacsi mindenkinek) :)

2017. aug. 18. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!