Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek milyen motor az...

Szerintetek milyen motor az Aprilia RS 50? Véleményekre, saját tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

A újfajta, kb. 2006 utáni évjáratúakról kérnék véleményt.

Szerintetek jó motor?

A motorja (derbi blokk) bírja, nem esik szét? (ha nem volt agyon húzatva)

Az alkatrész utánpótlása milyen? Illetve drágák az alkatrészek?



2017. aug. 18. 19:57
 1/2 Dexters válasza:

Szia!

Én nagyon megvagyok vele elégedve. 2,5 éve vettem egy 2008-as évjáratú Rs 50-t és azóta csak taposom a kilómétereket. Eddig 25e km-et raktam a motorba. Az alkatrészpótlásról nem tudok véleményt mondani, eddig csak egy duggatyúcserén esett át, hálistennek semmi mást nem kellett még cserélni rajta. (25e km-enként ajánlja a gyár, én 15-nél cseréltem. Vertex dugattyúra, ami 14e Ft volt.) Szerintem nagyon megbízható és strapabíró motor, a blokkja is nagyon rendben van, szóval nem mondhatok rá negatív véleményt. Erős alumínium váz, erős dinamikus motorral. Az olajon persze nem szabad spórolni, én mindig Castrol Power 1 Racing olajat adtam neki. (Tudom, hogy nem poweres, de inkább kapjon jobb kenést, minthogy megszoruljon vagy bármi.) Igazából, ha nem húzod neki hidegen mint egy ökör, karbantartod és megfelelő minőségű üzemanyagot és olajat tankolsz bele, akkor hosszú időn át hű társad lehet. Sajnos nem valami kényelmes a gyári ülés, de nem kerül sokba átpárnáztatni és ez amúgy is egy sportmotor, nem egy túragép.. Kategóriájában szerintem a legjobb sportmotor és minőségi darabokból van összepakolva. Amire még panaszt tehetnék, az ülésen felül, az a váltókar, ami nagyon nem illik a nemes összképbe, mert igen gyengére sikeredett, de abból találsz rá megfelelőt.. Összegészében szerintem egy nagyon jó motor, de vigyázni kell vele.. Illetve nem eszik keveset, hisz a felső fordulatszám tartományban dolgozik.. 6-7 ezer rpm alatt nem érzi jól magát, de 7 ezertől megtáltosodik és mint egy puskából kilőtt golyó, úgy húz ez a kis ötvenes gép ;) Remélem tudtam segíteni. Üdv :)

2017. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményt. :)
2017. okt. 14. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!