Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ablak sötétítő fólia legális,...

Ablak sötétítő fólia legális, fóliás adhat hozzá érvényes műbizonylatot?

Figyelt kérdés
hátsót meg tán a két oldalsót akarom.
2017. aug. 19. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
A B oszloptól előre nem lehetséges fóliázni, attól hátra lehetséges és a fóliás ad hozzá minden szükséges papírt.
2017. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szuper kösz
2017. aug. 19. 21:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Pontosabban, lehet elől is fóliázni, csak van fényáteresztési határéték megszabva a B oszloptól előre. Ez olyan magas érték, hogy az újabb autók színezett üvegei annyira megközelítik, hogy további sötétítő fóliával már átlépi a határértéket a kocsi. B oszloptól hátrafelé bármilyet felrakhatsz.
2017. aug. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még egy gondolat, ilyenkor jöhetnek a hővédő/UV fóliák, igaz nem "menő" mert még mindig látszol a kocsiban, de baromi sokat jelent az utastér felmelegedését illetően.
2017. aug. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Pontosabban, lehet elől is fóliázni, csak van fényáteresztési határéték megszabva a B oszloptól előre. Ez olyan magas érték, hogy az újabb autók színezett üvegei annyira megközelítik, hogy további sötétítő fóliával már átlépi a határértéket a kocsi. "


Akkor most lehet vagy nem lehet? :D

2017. aug. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, csak van egy határéték, amit nem lehet átlépni.

(Az már más kérdés, hogy a gyári üvegek közelítik ezt az értéket)


Ennél egyszerűbben nem tudom megfogalmazni:)

2017. aug. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szóval olyan autót lehet, aminek gyárilag nem színezett az üvege. Ilyet meg lassan 20 éve nem gyártanak. Persze elvileg lehet, csak gyakorlatilag 99,9%.ban meg nem lehet :D
2017. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Te direkt élvezed az értelmetlen szófosást?:)


De gyakorlatilag igen. Még a legnagyobb fényáteresztésű fóliával is a határérték közelében lesz egy gyárilag sötétített üveg. Gyártón múlik (fólia+üveg kombináció), hogy éppen a hatérérték alá vagy fölé esik. Ilyenkor jönnek az UV, és hővédő fóliák, mint írtam is. Tehát lehet fóliázni, csak vannak korlátai.

2017. aug. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, uborkaszezon van, valahogy le kell vezetni a feszt :D


A legátlátszóbb víztiszta fólia fényáteresztő képessége 90% körüli, egy színezett első üvegé 80% körül van. Ha ezt rárakod akkor sehogy nem lesz 75% feletti fényáteresztő képességed. Az UV,fényvédő és biztonsági fóliák másak, a kérdés a sötétítő fóliákra vonatkozott.


Színezett üvegnél egyik sötétítővel sem tudod hozni a 75%-ot, mert az a teljesen víztiszta fóliákkal is 75% alá csökken a fényáteresztő képesség.


Ha nekem nem hiszel írj rá valamelyik normálisabb fóliázó cégre, ők is ugyanezt fogják mondani.

2017. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Két éve fóliáztattam a kocsit, akkor körbejártam a témát teljesen, az hogy a piacon sötétítőfólia néven most nincs olyan fólia ami felrakható előre az lehet. Én anno a nagyobb cégeket jártam végig, akkor is ez lett az eredmény, bár votl ahol nekem egy mintán 73-74%-ot mértek ablakon, de azt nem rakattam fel, hanem hővédő lett minden üvegre. Ez is határérték körül volt, de igazoltatásnál sose kérték a műbizonylatot
2017. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!