Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy garnitúra téli gumim...

Van egy garnitúra téli gumim amin kb 6mm a bordamélység viszont 8 éves, de havonta kb 600km- t megyek, érdemes újat venni?

Figyelt kérdés
A gumis akinek mutattam azt mondta, hogy jó az csak óvatosan menjek. A médiába meg azt mondják, hogy az már öreg.

2017. aug. 23. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdemes, 8 éves gumi már nagyon öreg, valószínűleg fel van keményedve a futó felület ami télen vizes úton csúnya meglepetéseket okozhat.
2017. aug. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha repedezett, kemény a felülete, akkor csere. 8 évesen csak a nagyon jó és jól tárolt gumik használhatóak, vagy talán már azok sem. A Contim is vesztett 5 éves korára a tapadásából. Ez lenne a hatodik tele, de lehet, hogy már csere lesz belőle.

Viszont mérlegelni kell azt is, hogy nagyon keveset mész, illetve jellemzően enyhék a telek az utóbbi időben. Ha nincs kirepedezve, és vizes úton nem feltűnően rossz a tapadás, akkor ésszel talán még el lehet közlekedni vele. Én ilyen futásra egy négy évszakost vennék, de abból a legjobbat. Én 2 telet húztam ki Vredestein Quatrac 3-mal, és nem volt vele problémám. Gyorsabban kopott, mint a külön garnitúrák, de így legalább lefutott volna 4-5 év alatt. Végül előbb eladtam az autót, mint ez kiderült volna.

2017. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"jó az csak óvatosan menj" = "EZ EGY FOS, de kell a pénzed, felrakom azért"

8 év alatt tényleg legtöbb gumi megkeményedik, kirepedezik. Neked nem tűnik fel, hogy jobban csúszik, mert fokozatosan romlik a helyzet.

2017. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Neked kell eldöntened, hogy az új szett árának megspórolásával vállalt kockázat megéri-e.


Lehet ésszel közlekedve öreg télin gurulni, azzal nincs gond. Kockázatot a vészfékezés jelent, amikor a legnagyobb szükség lenne a jó gumi tapadására. Ezt bevállalod? Főleg, ha vészfékezned egy másik, felelőtlen autós vagy pl. szarvas miatt kell?


Van a családban öreg autónk 13 éves téli gumival, még kevesebb, havi 50-100km-es futással. Na arra felesleges az új gumi. Kertvárosban megy kizárólag a hétvégi telekre.

2017. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: a kertvárosban is kiszaladhat eléje egy gyerek...
2017. aug. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

30-as korlátozás mellett kiszaladhat a gyerek, az öreg gumival is meg lehet állni.

Ráadásul sokszor húzok utánfutót, így még 30-cal se megyek.

2017. aug. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a gumi normalisan volt tarolva, lehet meg hasznalni. A repedesek latszanak, akkor viszont felejtos, csereld le.
2017. aug. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!