Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kopogó hangot hallok a...

Egy kopogó hangot hallok a kocsi alól valahonnan a bal eleje felől. Próbáltam lögdösni az autót, hogy esetleg a felfüggesztés de akkor nem hallatszik semmi csak ha megyek vele. A kipufogó csövet néztem de az se mozog. Mi lehet az a hang?

Figyelt kérdés
Toronycsapág biztos nem mert az nemrég lett cserélve, és többnyire csak akkor hallom ha egyenesen megyek vele és valami kátyú vagy huppanó van.

2017. aug. 24. 09:09
 1/7 Varga Péte4 ***** válasza:
Stabilizátor gömbcsuklója? Nekem az AVEO-ban ez okozta 2 év után.
2017. aug. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálam is stabilizátor kar kopogott.
2017. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt mennyire sürgős cseréltetni? Balesetveszélyes?
2017. aug. 24. 09:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a problémám azzal a különbséggel, hogy nekem sokszor egyenletes talajon csinálja nagyobb kanyarban, rázós úton nem. Én a toronycsapágyra tippeltem, nekem az Astra H-nál tiszta rozsda ott minden, kitakarítottam, befújtom, most egyenlőre nincs zaj, de elképzelhetó, hogy a stabilizátor kopott ki.... az még a jobbik eset lenne.
2017. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kollégák már megírták a választ

Stabilizátor rúd és azon is a gömbfej

Csak egyben lehet megvenni és nem érdemes sajnálni rá a pénzt

Érdemes párban kicseréltetni mindkettőt

1 órás munka van vele

Nem balesetveszélyes, nem kell futóművet állítani csak kellemetlen a kopogó hang

Nekem most lett egy hete cserélve addig egy hónapot mentem így mert nem volt időm cseréltetni

2017. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
1 hónap múlva viszem műszakira, úgyhogy azt szerintem akkor megvárom vele, ha nem tud szétesni menet közbe.
2017. aug. 24. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyes műszaki állomások még ezzel a hibával is átengedhetnek... De a saját autódról van szó és házilag is kicserélhető. Egyedüli trükk, hogy a stabilizáló keresztrúd rugalmasan megfeszül, szétszedéskor elugrik (veszélyes lehet) és összeszerelésnél - Peugeot 307 esetében van tapasztalatom - egy emelővel a helyére kell emelni. Úgy kell megállni szerelés előtt, hogy a másik oldal alacsonyabban legyen, akkor a szerelt oldalon lejjebb ugrik, és összerakásnál emelni kell a keresztstabilizátor rudazatot (rugalmas hajlított acélrudat). Kell hozzá egy kis szerelési gyakorlat, nem sok. Inkább veszélyes, mint bonyolult. Nekem az egyik oldalon már másodszor kell majd cserélni, miközben a másik oldal még jó, valószínűleg azért, mert mindig azon az oldalon megyek pocsolyába, amikor kiállok. Érdemes kissé drágább de minőségi utángyártottat (pl. Lemförder), vagy jó drága gyárit venni.
2017. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!