Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok segíteni autótuningol...

Tudnátok segíteni autótuningolás terén?

Figyelt kérdés

Nemsokára vennék az opel astra G opc-t.

Gyári 200 le

Szeretnék egy ilyen chip tuningot is. meg amitől igy csattog: youtube.com/watch?v=PfjLC82FKEk

Egy ilyet kéne elvileg beszerezni: race-shop.hu/fordulatszam-szabalyozok/1138-bee-r-rev-limiter-sebesseghatarolo-launch-control-funkcioval.html


vennék komolyabb kipufogórendszert is (maximum 120000 ftért) katalizáort és középdobot elhagynám.

kovácsolt dugó,hajtókar de ez még a jövő zenéje.



2017. aug. 14. 10:16
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

jah és a kérdés :D

Szerintetek mire lenne még szükségem? havi 150k netto a fizetésem ebből 100 mehet félre a kocsira.

2017. aug. 14. 10:20
 2/31 A kérdező kommentje:
az autó [link]
2017. aug. 14. 10:24
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Józan észre lenne még szükséged.


Havi 50k a megélhetésre, 100k kocsira?! Ez szürreális. A jövődre nem gondolsz?


Lehet lepontozni, kibírom...

2017. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
nem pontotlak ne aggodj :) szuleimnel lakom mivel nemreg vegeztem sulival
2017. aug. 14. 11:11
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor talán az önállóan fenntartható éltre kellene elsőként költsél, nem egy 200+ le-s kocsira.


Ha magad fizeted majd a nettódból az albérletet/lakáshitelt, miegymást, akkor nem lesz gondod a kocsira, örülsz majd ha meg tudod tankolni az 1.4-es Astrát, nem hogy OPC-t.


Aztán jön majd asszony, gyerek, kutyafüle stb. és semmire sem mégy majd a jelenlegi fizetéseddel.

2017. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
igaz amit irsz, de nekem csak az auto a hobbim. kesobb, (22 eves vagyok most) megyek nemetbe dolgozni, csak kell az a 2 ev cnc gyakorlat. kimegyek 1-2 haverral es kicsit gyujtom a penzt. 20 ev mulva se lesz szerintem nagy gond. szuleimnek van 3 ingatlanjuk 40 hektar föld ami evi 1.400.000 Ft-ot hoz berbe adva. 2.000.000 kornyeken megállnek a koltekezesben. azutan nem is lenne mire koltsem. egyebkent van most egy autóm csak szeretnek egy komolyabbat.
2017. aug. 14. 11:54
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne a cél? Ha már említetted hogy komolyabb autót szeretnél (meg kovácsolt dugót és hajtókart), akkor sajnos erre az általad linkelt Opel nem épp a legalkalmasabb (vagy csak olyan átalakításokra lenne szüksége, amit legálisan kivitelezni lehetetlen). A legfőbb baj azzal van (szerintem), hogy első kerék meghajtású. Az a 200 Lóerő még pont megfelelő, efelé én már nem vinném. Nemrég volt tapasztalatom egy Honda Civic-kel, ami 310 Lóerő körül volt. Utcai (talán 235-ös) gumik voltak rajta, de ez nem volt elegendő ahhoz, hogy normálisan átvivődjön az erő az útra. Teligázas indulásokkor kb. 150 km/h-s sebesség alatt ki tudta pörgetni a kerekeit aminek semmi értelme (magyarán feleslegesen volt benne annyi erő, ha egyszer nem lehet kihasználni).

Egyébként ahhoz a csattogáshoz nem feltétlen kell olyan kacat, csak egy sima programozható gyújtásvezérlő (pl. VEMS, vagy MegaSquirt). Ez ilyen kaliberű autónál amúgy is ajánlott. Kipufogó ügyben tudom ajánlani Janóékat. Teljes, 2 dobos rendszert csináltattam náluk, 60 ezer alatt megállt az egész.

2017. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
a kovácsolt cuccokat azért írtam mert nem vagyok benne biztos, hogy a chippelés után bírni fogja a terhelést a hajtókar meg a dugó, de el is felejtettem h komolyabb kuplungot kell majd vennem akkor. Mennyire legális ez a kipufogó dolog? elvileg ilyenhez kell műbizonylat. Igaz h katalizátor hiánya alapból illegális de azt nem nézik a rendőrök. nem szeretném ha hatalmas hangja lenne, de lehessen hallani :D rajtprogramot meg csak szórakozásból raknék bele.
2017. aug. 14. 12:46
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Van egy határ (decibelben) azt nem haladhatja meg. Ha ez rendben van és van hozzá műbizonylat és be van jegyezve a forgalmiba akkor teljesen legális.
2017. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
ugy tervezem hogy gyari kipuffal vizsgazik, aztan ha megvan a vizsga akkor felteszem a masikat ami vegig cső csak a vegen egy dob.
2017. aug. 14. 15:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!