Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autósok miért nem engedik...

Az autósok miért nem engedik át a gyalogosokat az úton? Mit veszítenének?

Figyelt kérdés

Zebránál átlagosan 5 percet várok, mire át tudok menni az úton, zebra nélkül 10-15 perc se ritka....

Ezzel szemben, ha autóval vagyok, mindig átengedem a gyalogost, és pár másodperc alatt utolérem az előttem menőt, semmivel nem leszek hátrébb.

Akkor miért nem állnak meg a legtöbben? Mi lesz rossz nekik akkor? Mit veszítenek? Tényleg érdekel az oka, csak sajnos ugye akkor és ott őket nem tudom megkérdezni...


2017. aug. 24. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem ez a tapasztalatom, ritka, hogy nem állnak meg a zebránál, zebrán kívül viszont valóban ritka aki megáll.
2017. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha te 5 percet vagy képes álldogálni a zebrán akkor valamit rosszul csinálsz. Eleve a legszélén állj meg ne a zebrától 2 méterre. Határozottan le kell lépni el kell indulni és akkor megállnak. Különben azt hiszik az autósok hogy neked nem sürgős nem is akarsz átmenni és ezért nem is adják meg az elsőbbséget.
2017. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az autósokat nem tudom, én motorral azért nem szeretek megállni (de szoktam), mert az emberek sokszor nem mennek át. Ott állnak, nyilvánvalóan át akarnak menni egyszer, de ha megállok, akkor integetnek, hogy á, nem. Gyalogosokért hajlandó vagyok elfékezni a lendületemet, de a semmiért... De mit tehetek, megállok, hátha az aktuálisak átmennek.


Sok autós persze bunkó és rohan és megelőz harmincas övezetben, amikor 45-tel megyek (mert alatta semmi értelme és szinte lehetetlen is), pedig 30 méterre lakik... Siet haza és az a pár extra másodperc nem fér bele..? Fene tudja, ez ilyen emberi hozzáállás, vannak ilyen és olyan emberek is.

Majd más megáll, gondolják s önzően rohannak. Csak az a gond, ha mindenki ilyen.

2017. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az út szélén állok. Isten őrizz, hogy kilépjek, sokan még rá is lépnek a gázra, nehogy eszembe jusson..
2017. aug. 24. 14:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a határozott gyalogosokat (kivéve gyerekeket, nyugdíjasokat és hasonlókas) engedem át, azaz meglegyen a szemkontaktus és induljon el, ha én már fékezek vagy lépjen le és induljon. De nem veszélyeztetek senkit!


Az viszont a halálom, hogy megállok a bamba gyalogos előtt és még nekem kell integetni, hogy ugyan legyen már szives átkelni.

2017. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én nekem sose volt ilyen gondom, határozottan a szélén állok, és nézem az autót, ha első nem is a második el szokott engedni.

autóval én is a legtöbbször elengedek mindenkit.

2017. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki mobilozik ,járda szélétől jóval hátrébb áll, traccspartizik és láthatóan nem figyeli a forgalmat,ellenkező irányba leseget , azt nem szoktam elengedni. Meg azt is rühellem ha a gyalogos "udvarias" ,megvárja hogy megálljak aztán integet hogy menjek ..Szóval a gyalogos figyeljen jó írányba ,nézze a közeledő autót erősen ,láthatóan menni készen ,az út széléhez közel.
2017. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A lakhelyemen úgy van, hogy a főút egyik felén van a teljes falu, az út másik felénsemmi, csak szántóföld, susnyás, meg a távolsági buszmegálló. Zebra nincs sehol, csak a szomszéd településeken.

Leszállok a buszról, odaállok az út szélére a semmi közepén, és nézem az autókat.

Ez félreérthető? Mit gondolnak, mit szeretnék, ha nem átmenni? :D

Meg múltkor a kánikulában simán elnezegették, ahogy egy idős néni ácsorog a betonon a tűző napon a 40+ fokban negyed órát.. :(

2017. aug. 24. 14:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem zebrán állsz hanem főúton .Itt sajnos kresz szerint nincs elsőbbséged és mivel az autók 90 el vagy felette mennek ,nem fognak átengedni,mert azt is kockáztatják hogy a seggükben vonatozó marha nekikmegy. Szóval itt gyorsan át kell szaladni az első lyuknál. Lehet kérvényezni az önkormányzatnál hogy a busz megálló miatt tegyenek ki lassító táblát esetleg zebrát.
2017. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 D. Brasco ***** válasza:
100%
Meg a legforgalmasabb főút mellet sem tudom elhinni hogy neked negyed órát kell várnod hogy atkelhess.........
2017. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!