Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakran mondják, hogy fiatal...

Gyakran mondják, hogy fiatal BMW-t vagy maffiózók vagy "öltönyös-szövetkabátos napszemüveges majmok" vezetnek? Az utóbbival pontosan mi a probléma?

Figyelt kérdés

Azt megértem, sőt egyet is értek azokkal, akik ferde szemmel nézik,hogy a tisztességtelen módon meggazdagodott emberek,ún adócsalók,maffiózók ilyen autókkal villogjanak.


De, a másik kategóriával , az ún "öltönyös,szövetkabátos napszemüveges majom" kategóriával mi a baj?

Én magamat is ide sorolom, bár nem tartom magam majomnak.

Egyszerűen, szeretem a minőséget minden téren, ruhák, ételek, így az autók terén sincsen másként.


Az előző autóm egy Toyota Avensis volt, szerettem, nem mondanám,hogy szörnyű volt az anyagminőség csak növekedtek az elvárásaim.

A másik,szegény nem bírta a sok autópályát, mivel 1.6-os motorral eléggé alulmotorizált volt.

Jó magam is autóiparban dolgozom, az ilyen alulmotorizáltságot szoktam konstrukciós idiotizmusnak tartani.Már 120-nál hangos volt a motorja, meg kortyolt is.

Akkora autóba nem is szabadna 150 lóerőnél kevesebbet engedni, ugyanis csak úgy mozgatható dinamikusan.


Aztán, rokon autókereskedő révén kedvezményesen hozzájutottam egy fiatal 530D-hez, azóta azt használom.Úgy gondolom passzol hozzám.Minőséget tekintve, szerintem a BMW-nél ezt nagyon komolyan gondolják.



2017. aug. 24. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Írásod alapján helyén van a meghatározás.
2017. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Használt dizelrol beszélsz amikor én dieselt a beosztottaknak tudod munkás gyerekek adok , és itt papolsz egy használt traktorbol mint a minőség fellegvárábol. Hát behalok, komolyan, na az ilyen bohócok miatt mondják ezt. Ha egy jó hátsó kerekes benzines gépet akartál volna megértem de egy traktorbol szovegelsz nagy arccal.
2017. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Az a probléma hogy azt hiszik ők az istenek és akinek nincsen BMW-je az nem is számít embernek


Az meg nagy baromság hogy 1.6-os motor nem elég autópályára.Ezt csak olyan tudatlanok állítják akik kifogtak egy fos állapotú 1.6-os kocsit és a rossz tapasztalataik miatt úgy gondolják az összes 1.6-os kocsi szar


Nekem is ilyen kocsim van,pont nemrégen mentem vele autópályán és folyamatosan előztem az autósokat 140-el,úgy hogy éreztem a gázpedálon még bírna a kocsim többel is menni folyamatosan.Soha nem kellett bevárnom a belső sávból érkezőket mert feltudtam gyorsulni időben annyira hogy ne akadályozzam őket.Mondjuk az én kocsim motorja jó állapotban van és nem akkor öntök bele motorolajat amikor már kigyullad a műszerfalon a lámpa.....


Elhiszem hogy a két literes 200 lóerős kocsik menőek,de nem övéké az autópálya,meg úgy egyébként a világ se...Akinek BMW-je van az mindent elárul a személyiségéről.Én már csak elvből se vennék BMW-t meg az előítéletek miatt se...

2017. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3#

Nem a köbcentivel volt a baj.1600 köbcenti elég lenne,hogyha lenne mellette turbó is, úgy tökéletes lenne.150-160 lóerőt tudna, megfelelően mozgatná azt a bódét, nem nyögve nyelősen.



Egy szívó 1.6 Avensisbe nagyon karcsú.A legtöbben dízellel vesznek ilyen és ettől felfele levő autókat, nem véletlenül.


A kocsit csak márkaszervizbe hordtam, mindent megkapott, ami kellett neki, sőt többet is.



Másrészt, három literes ,hathengeres:)

Mit árul el az ember személyiségéről egy jó kocsi?Azt, hogy többre vitte, mint az átlag?


Nyilván, nem azokról beszélek, akik adócsalásban meg prostituáltak futtatásában vitték sokra.



A BMW egy stílusos,minőségi autó, van egyfajta varázsa, ha lehet így fogalmazni.

2017. aug. 24. 22:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert az emberek szeretik beskatulyázni a többi embert. Ahogy közlekedésben is mindenki majom, kivéve ők maguk, hisz csak ők vezetnek jól, a többi meg biztos piacon vette a jogsiját.

Na meg persze az autó márkája sokszor olyan mint egy céltábla, most hogy maradjunk a BMW-nél, ha egy Opeles előzi meg pl, akkor lehet nem is foglalkozik vele, ha egy BMW-s előzi meg, pl akár egy 80-al tötymörgőt, akkor rögtön a száguldozó barom BMW-s lesz belőle.



ma 20:51


Tudod az a vicces, hogy 99,9%-ot nem zavarja akinek ilyen " traktorja " van. :)


Nekem a " kistesója " 335D-van, és kezdjük azzal, hogy a hangját alig lehet benn észrevenni, másrészről meg sokan kedvelik a hangját is.


Az meg mellékes, hogy mellé még fogyasztásban is igen baráti, nem mellesleg a nyomatékos motor sokkal kellemesebb karaktert ad az autónak.

2017. aug. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 21:47


Nekem pl a 4. autóm a mostani, és a 4. BMW. Nem azért veszem mert ott az orrán az embléma, hanem mert bevált a márka.


Kényelmes, minőségi beltér, mellé számomra nagyon jó vezetési élmény. Komolyabb gondom egyikkel sem volt, pedig mindegyik dízel volt, és érdekes mód semmi olyan hiba nem jött elő, amiről mindenki papol, bár gondolom a leharcolt darabokat veszik alapul.


Aztán, hogy most ki mit gondol róla, hogy nekem miért ez van, az már teljesen hidegen hagy. Gondoljanak amit szeretnének, az autót magamnak veszem, nem az utca emberének.

2017. aug. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2017. aug. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

"Nyilván, nem azokról beszélek, akik adócsalásban meg prostituáltak futtatásában vitték sokra."


Róluk miért nem beszélsz? Nekik is eladják a bömböst, és az utakon is pont úgy boldogulnak, ahogy az üzleti életben: szabályokra fittyet hányva, törtetve, erőszakosan, veszélyesen. Többek között innen kapja a BMW a renoméját. Aztán a maffiózó is ki tud öltözni, ezért is nem fogok hanyatt esni egy "öltönyös-szövetkabátos napszemüveges majomtól" csak azért, mert BMW-ből száll ki.


"Egyszerűen, szeretem a minőséget minden téren, ruhák, ételek, így az autók terén sincsen másként."


Ezzel a égvilágon mindenki így van. Csak nem mindenki engedheti meg magának.


"Mit árul el az ember személyiségéről egy jó kocsi?Azt, hogy többre vitte, mint az átlag?"


Jaja, biztos keményen megdolgoztál azért, hogy olyan családba szüless, ahol van autókereskedő rokon.

2017. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!