Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kozteruletfelugyelet megbirs...

A kozteruletfelugyelet megbirsagolta az autot amivel jarok, de ami nem a tulajdonom. Be kell fizetnem? Mi tortenik ha nem fizetem be mennyi ido mulva kap ertesitest a tulaj?

Figyelt kérdés
2017. aug. 26. 07:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kap ertesitest, raadasul emelkedik a birsag osszege. Mindkettotok erdekeb fizesd be meg most
2017. aug. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mikor kap ertesitest es mennyivel emelkedik
2017. aug. 26. 07:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen így jártam, mint te csak én a vétlen tulajdonos voltam. Jó indulatból kölcsönadtam az autómat egy ismerősnek 1 hétre mivel nekem nem volt rá szükségem ő pedig azzal ment törlesztő részleteket begyűjteni...

lejárt a parkolóóra kapott egy 5000 ft-os csekket, mikor megjött az első felszólítás nekem már 17000 volt (2-3 hét telt el) oda vittem az illetőnek, hogy mi ez, azt mondja befizeti (nagyon jó családi barát), nem tette meg.... jött a következő ismét 17000. jól össze vesztem vele! Befizette, viszont a fizetési határidő után... elindították a végrehajtás 0 FT-ra!!! Ez még 32000. Megint mentem hozzá... mutatja befizette...???

Utána én mentem a végrehajtóhoz 2x mire rájöttek mi a hiba... (ez 2 nap szabi) és be kell fizetni, mert különben kivonják a kocsit a forgalomból! Így megint mentem az ismerőshöz, elkértem tőle a lóvét és befizettem én. Max 4 hónap volt az egész folyamat kb 5 éve.

Tanulság:

1. azóta nem beszél velünk, pedig szépen kértem a pénzt...

2. senkinek nem adom oda az autóm

3. 5000 ft-ból 49000 ft lett!


Neked ez megéri???

2017. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ja ez ki maradt:

4. még én voltam a szar alak, mivel odaadtam neki az autómat 1 hétre, térítésmentesen. és elvártam hogy ő fizesse ki a pénzt.

5. Tele tankkal 80 l,kitakarítva és lemosva adtam oda.üresen kaptam vissza és olyan mocskosan hogy nem lehetett megállapítani az autó színét (ez nem túlzás), a belsejéről nem is beszélve.

6. Anyám legjobb barátnője volt kb 20 évig!!!

2017. aug. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tudhatnátok, bicskát, pipát, csajt, autót nem adunk kölcsön.
2017. aug. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs haragosod, adj kölcsön valamit..mondjuk autót, pénzt..


garantáltan öri-hari.

2017. aug. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nalam nem 5000

30.000 ft a birsag

abbol mennyi lehet?

2017. aug. 26. 12:43
 8/11 anonim ***** válasza:

A pótdíj összege a pótdíj kiszabásának napját követő 15 napon belüli befizetés

esetén az adott napon belül díjköteles időszakra és további két órai várakozásra

számított várakozási díj, 15 napon túli befizetés esetén az egy órai várakozási díj

negyvenszerese.”(2010. évi XLVII. törvény)


Ezután jön a végrehajtás

2017. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 15 nap letelte után 60 nappal indul:

[link]


a lényeg fizesd ki sok lesz

2017. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nem azert kaptam a birsagot mert nem fizettem a parkolasert


azert kaptam mert egy utcaban budapesten a heten 1 adott idopontban nem szabad behajtani 00.00 oratol delig

ezt elfelejtettem, ejjel 2-kor felriadtam mert eszembe jutott de keso volt

2017. aug. 26. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!