Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kategóriájú motor...

Milyen kategóriájú motor jogosítványt lenne érdemes választanom?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 17 éves koromtól folyamatosan vezetek autót.

Mivel elég védtelennek érzem magam motoron, eddig sosem gondolkoztam motoros jogsin. Viszont azt látom, hogy főleg nagyvárosokban lassan értelmetlen autót tartani (parkolóhiány, dugók), ezért talán 'biztos ami biztos' alapon nem lenne rossz, ha vezethetnék motort.

Elég erős vagyok, de azért nem szívesen pattannék fel igazán nagy motorokra.

Milyen kategóriájú jogosítványt lenne érdemes választanom? Az én esetemben gondolom inkább A1-A2 jöhet szóba.


2017. aug. 26. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdésnek vegyél egy robogót, azt vezethet B jogsival, aztán ha kevésnek érzed, akkor lépj szintet.
2017. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos a korhatár miatt maximum az A2 jöhet szóba nálad, mivel a korlátlan A jogsit csak 24 évesen teheted le (vagy 20 évesen, ha van legalább 2 éves A2 jogsid).


A helyedben én nekilátnék az A2-nek, és addig a B-s jogsimmal tanulnám a motorozást robogóval.


Majd, miután elmúlt a halálfélelmed kétkeréken, és megvan az A2, elkezdenék feljebb lépdelni motorkategóriákban, 125ccm majd 250ccm gépeken ülve.


Ez szerintem a kövi 3 év alatt amíg "beérsz" az A jogsi életkorához, elég sok tapasztalatot fog adni a motorozásban, és nem fog gondot okozni egy 650-es gép kezelése sem.

2017. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A1-et, hacsak nincs elég motoros rutinod, inkább ne kezdj a B mellé.

Hiába is "olcsóbb" a B mellé kiegészítőként, mire meglesz a gyakorlatod kb, hogy átmenj a vizsgán, ugyan ott fogsz járni árban, mint a többi kategóriánál. (+ Azért a 125ccm is hamar kevés lehet, ha nem csak a belvárosban járkálsz.)


Én mondanám, hogy ha nem sürgős, akkor várj pár évet és csináld meg az A-t, ha pedig nagyon eltökélt vagy, akkor az A2-t most. (Ha megtetszene a dolog, az A-t 2 éven belül "olcsóbban" hozzá lehet csinálni.)



Amúgy hamar hozzá lehet szokni ahhoz, hogy az ember motoron ül, elég hamar elszáll a védtelen érzés. Semmivel sem rosszabb, mint gyalog vagy bringával, ha nem vadul az ember. Sőt jobb is, mivel jobban tudja tartani a forgalom ütemét.

2017. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mivel úgy tűnik otthon vagytok a témában, itt kérdezem: nem lenne túl nagy falat egyből A-s jogosítvánnyal kezdeni?


Egyáltalán nem sürgős a dolog egyébként, nagyon jól elvagyok az autókkal, csak foglalkoztat a dolog.

2017. aug. 26. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Az attól függ, hogy milyen terveid vannak.

Ha csak városban használnád munkába járáshoz, akkor fölösleges. Megint csak azt tudom írni, hogy robogózz, szokd a két kereket, a forgalmat, és csak akkor vizsgázz le nagyobb kategóriára, ha tetszik a motorozás, és ha már elég rutinod lesz, és úgy érzed már, hogy jobb lenne gyorsabban menni, jobb lenne erősebb, nagyobb motor, jobb lenne nagyobb távokat megtenni motorral, akkor fuss neki az A-nak. Az nem azt jelenti, hogy rögtön egy 300 kilós, 200 lovas Hayabusát kell megülnöd, nyugodtan vezethetsz kisebb kategóriás motorokat is, és vannak nagyon kezes 600-as motorok is. Pl. lányok nagyon szeretik a 600-as CBR Hondákat.

2017. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne túl nagy falat?

Azért "érdemes", mert onnan már elég széles a kör, amiből válogathatsz. Ha bejön a dolog, akkor nem kell újra vizsgázni.

Attól, hogy A-t teszel le, nem kell valami hatalmas motor, ugyan úgy vehetsz 250-est is, de a lehetőség adott le bármire.


Illetve a tanfolyamon sem egyből raknak fel a 600-as motorra. Előbb 125-el majd esetleg 250-el fogsz menni kicsit, utána jön a 600-as.

Viszont a CBF600 és Hornet is, amiket gyakran használnak az iskolák elég kezesek és nem száguldanak, ha nem húzod nekik mint az őrült.

2017. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!