Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Haverom nem akarja vissza...

Haverom nem akarja vissza adni a motoromat, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

röviden a srác egy lehúzós tolvaj, én meg a békésebb fajtából származom, pár éve nála maradt a motorom, egy veterán motorról beszélünk, ami motorilag jó, de jelenleg működés képtelen. Szóval pár éve vettem a motort egy ismeretlentől az utcán (épp az utánfutójára tette fel), de a telefonomat elhagytam mielőtt fel tudtam volna hívni, hogy utólag írjuk meg az adásvételi szerződést. Legalább 3 tanú igazolja, hogy a motor az enyém, akik segítettek a motor műszaki helyre állításában. Szóval az érdekelne, hogy mit érdemes ilyenkor tenni és ez minek minősül jogilag, ha nem adja vissza többszöri megkeresésre sem!?


előre is köszönöm a válaszokat!



2017. aug. 27. 20:48
 1/10 anonim válasza:
Gondolom, nem fogod kiverni a srácból, úgyhogy egy választásod marad, sétálj el a rendőrségre, és mondd el a sztorit. Ők tényleg tudni fogják, mi a teendő.
2017. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit tudsz tenni? Megválogatod a haverjaidat...
2017. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

És te egy ilyen embert haverodnak nevezel? Érdekes....


Sok mindent nem tudsz tenni, rendőrségre is hiába mész. Papírod nincs róla, gondolom átíratva sincs a nevedre (feltéve persze, hogy nem 50ccm-es segédmotorról van szó, aminek nincs forgalmija). Az, hogy van 3 szemtanúd, nem bizonyít semmit. Nyugodt lehetsz, ő is fog tudni keríteni 3 embert, aki az ő verzióját helyesli majd, akármi is legyen az.


Szóval ez így elsőre buktának hangzik. Ezért kell minden ilyesmiről papírral rendelkezned, nem feketén intézni a dolgokat.

2017. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de 50 ccm-es!
2017. aug. 27. 22:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Fel kéne keresni a haverodat, és kicsit elbeszélgetned vele... Ha érted, mire gondolok. Azért tököket növeszteni kéne, na.
2017. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

na akkor mondom mi a terv, felhívom telefonon és rögzítem a beszélgetést, amiben kihangsúlyozom, hogy mikor szándékozik vissza adni végre a motorOMAT. Ezzel igazolom, hogy az enyém bármit is válaszoljon. Lehet épp megzsarol, hogy fizessek 50 ezret ha vissza akarom kapni, vagy azt mondja, hogy a motorodat buktad, stb.


Hidd el, hogy itt nem a tökeimmel van a baj, egyszerűen fölényeskedésből le akarja húzni a motort, mert azt hiszi, hogy bármit megtehet, úgyis megússza.

2017. aug. 27. 22:42
 7/10 A kérdező kommentje:
egyébként a tanúnak igazmondási kötelezettsége van, a gyanúsítottal ellentétben. Az én 3 tanúm, akik közös ismerőseink a sráccal, biztos, hogy nem vállalnák be a hamis tanúzást. A srác kizárt, hogy találjon bárkit is aki hamis tanúzást vállalna a kedvéért, tehát hazudjon bele egy bíró arcába és kövesse el a hamis tanúzás bűncselekményét, amiért nagyobb a pénz büntetés, mint a motor értéke.
2017. aug. 27. 23:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól hangzik a terved, sok sikert!
2017. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy telefon beszélgetés, amiben te hangsúlyozod az igazad ugyanúgy nem ér semmit.


Első körben elmennék ehhez a haverhoz egy utánfutóval és fenyegetőzés nélkül elmondanám, hogy jöttem a motorért, most azonnal viszem, ha nem működik együtt feljelentem. Nem kell kivagyiskodni, ordibálni, veszekedni, stb. Tájékoztatod részletesen mi lesz a dolog további menete, ha nem működik együtt. Nyugodt lehetsz, hogy oda fogja adni a motort...

Ha mégse akkor pedig fel kell jelenteni és kész.


Egyébként mégis mit akarsz kezdeni a motorral ha még adásvételid sincs?

2017. aug. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak úgy szólok, hogy nincs jogod titokban hangfelvételt készíteni! A jogszerűtlenül szerzett bizonyítékot nem fogja elfogadni a bíróság. Ha hangfelvételt akarsz készíteni, előtte az illető hozzájárulását kell kérned!
2017. aug. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!