Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tiltott helyen várakozásnál...

Pszicho88 kérdése:

Tiltott helyen várakozásnál mennyit kell fizetni 2017- ben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megbüntettek. Tiltott helyen parkoltam és rátettek egy papírt a kocsimra mire visszaértem 18:07 perckor. Mennyibe kerül ez nekem és hogy tudom befizetni?



2017. aug. 29. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

[link]


A helyszíni bírság 10000 Ft.

2017. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. aug. 29. 21:43
 3/8 anonim ***** válasza:

"Mennyibe kerül ez nekem és hogy tudom befizetni?"


Ha a közteres hagyott cetlit, akkor feljelent és majd kapod a csekket postán. Legtöbbször 10 ezer ft.

2017. aug. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

A napokban olvastam egy cikket a közteres bírságokról. A tilosban parkolás nem tartozik az objektív felelősség hatálya alá, így két dolgot tehetsz:

1. jön a csekk, befizeted, mert jogos a bünti

2. nem fizeted be

A második esetben a közteresek továbbküldik a rendőrségnek. Ilyenkor már magasabbról indul a büntetési tétel, DE! Nyilatkozhatsz, hogy a járművet közvetlen hozzátartozód vezette, akit nem kívánsz megnevezni.

2017. aug. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó: az senkit nem érdekel ki vezette, a csekket a jelenlegi autó tulajdonosa fogja kapni, ha nem fizeted be, akkor továbbkerül a NAV-hoz az ügy és a folyószámládról le fogják emelni az összeget. Ma már nem csinálnak ebből problémát.
2017. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5-ös Szerintem Te a parkolási bírságról beszélsz, a kérdező pedig a tiltott helyen történő várakozás büntetését kérdezte. Megkerestem, belinkelem a cikket, erre gondoltam:


[link]

2017. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: A Blikk tényleg a leghihetőbb forrás!
2017. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

HVG már hitelesebbnek tűnik?


[link]


De egyébként még rengeteg oldalon megtalálható ez a cikk, keressetek rá, azután nyugodtan le lehet pontozni ismét.

Az végülis sokkal egyszerűbb, mint utána nézni... :-)

2017. szept. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!