Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szűrjem meg az étolajat,...

Hogy szűrjem meg az étolajat, hogy a dízelt ne tegye tönkre?

Figyelt kérdés

125mikronos festékszűrő elég?

A sötétbarna olaj már nem jó?



2017. aug. 30. 10:12
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Meg minndig nem ertem: A Diesel motor novenyi olajra(mogyoroolaj) lett tervezve eredetileg!

Azt most ne reszletezzuk miert 2/3-ad a 2/3-ad de szerintem mindenki tudja a valszt...Nem a politikusokban van a hiba ha ilyen torvenyeket hozhatnak ugye? Mert ki a bubanat tiltana meg egy kornyezetbarat alternativa hasznalatat? Na a birkasagrol ennyit, az uzemanyagszuro igen hamar kepes eldugulni a szuretlen, zsiros olajtol. Ha az olaj mar hasznalva volt akor igen savas a kemhatasa, ami nem nagyon jo sem a gumi sem a fem alkatreszeknek. Ha felesbe hasznalod akkor Privat velemenyem szerint, max megfelezed a befecskendezorendszer eletartamat, de ez a legrosszabb eset a nagytobbsegben (most a hagyomanyos adagolos motorrol beszelek nem a nagynyomasuakrol)semmii hatranyt nem veszel eszre max az uzemanyagszurot kell gyakrabban cserelni. En nagynyomasu rendszert hasznalokban(Common rail-t ertek ez alatt illetve PD) 10% fole nem nagyon mennek, hiszen nagyon erzekenyek az uzemanyag kenokeppessegere.

2017. aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Régebbi egyszerű adagolós dieselek fele-fele arányban a világ végéig elmennek vele.Én egy 1,5d Nissan hajtottam így évekig.Az olajat ülepíteni kell és precízen átszűrni,neten rengeteg info van róa.Ami hátrány,hogy a téli mínuszok bejövetelével le kell állni vele,az étolaj sokkal hamarabb dermed,ill én üa.szűrőt 10e ként cseréltem 20e helyett.Egy egyszerű kis adalékolással a szag majdnem teljesen eltüntethető,egyébént a legendákkal ellentétben a rendőrt abszolút nem érdekli,kizárólag a NAV hatásköre.A biztonság kedvéért félévente volt friss osztrák biodiesel számlám,de soha nem fordult utánnam csikorgó kerekekkel Mr Police,hogy a kipufogót szagolgassa...:-)
2017. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!