Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki olyan városban lévő...

Aki olyan városban lévő autósiskolában tanul vezetni ahol nincs vizsgaközpont az hol végzi a vezetési órákat és hol vizsgázik?

Figyelt kérdés
Be kell menni a legközelebbi olyan helyre ahol van, vagy kimegy egy vizsgáztató vagy valahogy máshogy?

2017. aug. 30. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt én is megkérdeztem az oktatómtól, mert én kisvárosban lakom, de a megyeszékhelyen dolgozom. Így végül is a megyeszékhelyen vezetek, de azért kíváncsiságból megkérdeztem.


Én 8 órát voltam rutinpályán, soknak tűnhet, de én tényleg a nulláról indultam.

Utána bár kimentünk forgalomba, de nem túl forgalmas szakaszokra, inkább csak gyakorolni a váltást, a sávban maradást, a megállást, lassítást. Tehát itt még nem a táblák, elsőbbségadás, forgalmi szituációk voltak a lényegesek.

Ezt még máshol is tudjátok gyakorolni.

De utána érdemes bemenni abba a városba, ahol a vizsgaútvonalak vannak, úgyis be fog vinni, mert párszor jó lenne végigmenni az útvonalakon, és el fognak hangzani a tipikus problémák, amikre figyelni kell.

Hány km-re van tőled az a város?

Ha egyszerre dupla órát vezetsz, akkor az oda vezetés is belefér, legalább gyűlik a km-ed, vagy egyszerűen bebuszozol oda, és így több időd van ott gyakorolni.

2017. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vizsgáztatás olyan városokban van, ahol az előirt gyakorlatok bemutatásához megvannak a feltételek.

Sávváltások jobbra, sávváltások balra, besorolás kanyarodás előtt, egyirányú utcából kanyarodás, stb.

Autós iskolák vannak kisebb településeken, sok tanulóval már ott ismerteti meg az oktató az alapokat, de néhány óra gyakorlás után ott folytstják tovább, ahol majd a vizsga lesz.

Debrecenben azért látnni rengeteg tanuló autót, mert az egész megyéből oda sereglenek, vizsga csak Debrecenben van.

2017. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elso vagyok ujr. En is Debrecenben tabulok. ☺
2017. aug. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Debrecenben van szinte minden :-)

Villamos, buszsávok, párhuzamos közlekedés, zárt kerékpársáv, nyitott kerékpársáv, 60-as tempóval haladás csúcsforgalomban, 30-as zónák, körforgalmak, rengeteg gyalogos, jármű, érdekes forgalmi helyzetek. Utóbbiakat meg szokták mutatni az oktatók, főleg, ha az vizsga útvonal is lehet

2017. aug. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hallak65 válasza:
Rendszerint át kell járni oda ahol van. Pl Kiskunhalason lehet vezetni és vizsgázni, de az elméleti vizsga hozzá baján van. Vagy Kiskunfélegyházáról átjárnak Kecskemétre. Vagy Hódmezővásárhelyről Szegedre elméletre, de a vezetés már ott van. Kérdezd az autósiskolát
2017. aug. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk (kisváros) az oktató összeszed 2-3 tanulót, bemennek a nagyobb városba (ahol a vizsga lesz), az úton is már egy tanuló vezet. Ott vezetnek felváltva, aztán egy másik tanuló hazavezet.
2017. szept. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nem tetszene, egyszerre dupla órát vezetek, máshogy nem is lenne értelme.

Azaz ha mindenki dupla órát vezet, akkor az egy 6 órás elfoglaltság.

De vegyük szimpla órával, amiből a tied 50-60 perc, az is egy közel 3 órás program...

Hát kinek van erre ideje?

Szerintem még egy diáknak sem, meg milyen fárasztó lenne.

És a megoldás sem valami jó, a városba bevezető szakaszon is mindig cserélnek? Mennyire lehet a város, 20 km?

Mész 90-nel, 3-4 percenként megálltok cserélni? Mert ilyen tempóval negyed óra alatt bent vagytok. Akkor 3-4 percenként mindenki állítsa át az ülést, a tükröket... a városban szintén, szerintem ez nem megoldás.

Vagyis elhiszem, hogy sok helyen így működik, de én nem vagyok a magam ellensége.

Falun lakom, mehettem volna kisvárosban tanfolyamra, meg vezetni.

De én inkább Debrecenbe jöttem be, még ha este 9re értem is haza abban a pár hétben.

Biztos megkérhetném az oktatót, hogy háztól házig vezessünk, de nem ez a célom, hogy 20 km-es úton menjek oda-vissza, ahol se lámpa, se tábla, se forgalom nincs jóformán.

2017. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A város 35 km-re van, kb. fél óra. Közben nem cserélnek, egy tanuló bevezet a városba, ott körbecserélnek, hogy mindenki vezessen, majd a 3. tanuló visszavezet. Így, ha mindenki egy órát vezet, 3 órás elfoglaltság, de kb. ennyi lenne akkor is, ha busszal járnának be. Így a buszjegyet is megspórolják, és a kocsi sem üresen megy be a városba.
2017. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!