Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Esővédett félig letekert ablak?

Esővédett félig letekert ablak?

Figyelt kérdés
Nem akarok megfulladni a kocsiban aludva, ezért félig letekerem az egyik ablakot, csakhogy sok a szúnyog és beesik az eső. Felragasztható szúnyoghálót már találtam, de az esőre nincs jó ötletem. Hogyan oldhatnám meg, hogy ne ázzon be?

2017. aug. 31. 18:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam műanyag tányéralátétre, hogy bedugom az ajtó fölé amíg nyitva van, rácsukom hogy beszorítsa, aztán levágok belőle kicsit, de szerintem nem lesz elég széles. Nincs más ötletetek?
2017. aug. 31. 18:45
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg néztem ilyen műanyag szélterelőt is, de az egyrészt drága, másrészt az csak akkor véd ha résnyire van leengedve az ablak. Úgy viszont nem jár a levegő.
2017. aug. 31. 18:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Padlóvédő székalátét 1990 Ft, 100 cm x 70 cm, ez szerintem jó lesz. :)
2017. aug. 31. 18:57
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nem akarok megfulladni a kocsiban aludva..."

Nem is fogsz, még felhúzott ablakokkal sem. Csalókának tűnik, hogy üvegházban vagy, ha minden ablak fel van húzva, de az utastér nem hermetikusan zárt. Ha máshol nem, a szellőzőrendszeren át azért van légcsere. Gondolj csak bele: bizonyos tempó fölött már akkor is érezhető a levegő áramlása, ha nem ordít teljes teljesítményen a ventillátor, illetve hosszabb, megszakítás nélküli utakon sem fulladsz meg. Sőt, ha valaki rágyújt az autóban, a füst is "eltűnik" előbb-utóbb, nem kell még másfél óra múlva is szagolni. Felesleges tehát szúnyoghálóval, székalátéttel és egyebekkel vajákolni.

2017. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!