Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F Astra,1.4 60 ló és 1.6 100...

F Astra,1.4 60 ló és 1.6 100 ló, városba melyik?

Figyelt kérdés
1.4 8 szelepes, 1.6 16 szelepes. 70-80% város, 2-4 Km távok. De néha kell menni vele pályán, főúton is. A nagyobbat akarnám emiatt, mert kicsit soványnak érzem azt a 60 Le-t, de nem fogja lezabálni a gatyámat városon?

2017. szept. 1. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
1.4 8 szelepes nyűhetetlen, igaz nincs akkora ereje, de nem lesz am otornak semmi baja. 16 szelepes már EcoTech, azokkal vannak gondok, nem ajánlom.
2017. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Városba tökéletelesen elég 60 ló,és bármely meglepő,tud 90-et menni az is :)

De ha ennyire kérdőjel az egész : Peugeot 206 1.4 8V az 75Le,szintén közel faék egyszerű.

Cserébe szervó és klíma...,illetve rövidváltós,60-65-nél kényelmes ötös,de 90-nél is 2200-2300 környéke.

2017. szept. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

pontosan az, amit az első írt.

1.4 8 szelep, agyonverhetetlen.

Ezen túlmenően, a 8 szelepesek már a méretbeli korlátaikhoz képest alacsonyabb fordulaton elkezdenek "harapni", nem kell agyonforgatni őket, ami városban elég kellemes autózást tud adni, még kis köbcentis motorral is, alacsony fordulaton, így nem zabálja le a gatyádat.

Opel szervízben melóztam egy ideig, és az általad említett 1.6 100 LE ecotec-ről bátran állíthatom, hogy egy nagy adag hulladék. Valami mindig tönkremegy rajta, de az EGR szelepet biztosra veheted, hogy rendszeresen fel fog akadni.

Ami meg csakévekkel a megjelenés után bukott ki, hogy 250-300 ezer km-nél jöhet a motorgenerál (általában). Ami ennél többet bírt, azt mindenki "körbeimádkozta" aki egy kicsit is tudja mi fán terem az Opel, mert annyira kuriózumnak számított.

Tény, egy időben hajtottam 1.6 EcoTec Vectra B-t, még azzal a nagy bódéval is megy mint a rohadás, a kis Corsában, Astrában meg Tigrában nem is mondom mit tud művelni, de nem ajánlom.

Városi pirickázásra untig elég az 1.4 8 szelep. Igénatelen, a szó jó értelmében. Becsülettel olajat cserélsz benne 10ezer km-enként (mivel városozol vele így nem 15 ezer), üzemanyagszűrőt legalább kétévente (vagy 40 ezrenként) cseréled (nem egy nagy összeg, pár ezer ft, szíjakat karbantartod, és az a motor a világból ki fog menni.

Csak mivel Opel, tuti, hogy ennyi idősen már eszi a rozsda, főként a hátsó kerékjárati íveket és a csomagtartó padlólemezét, na meg a hátsó tornyokat. Ezeket mindenképpen nézd át, mert Opelről van szó.

"Opel, sosem kop el, (csak szétrohad)"

2017. szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

100 LE alatt ne vegyél autót, főleg városba ne.

Ha a fogyasztás gondot jelent, akkor viszont ne autózz.

2017. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam melle robogóra es akkor a hosszabb utakra meg telre a kocsit. 1-2 ev alatt be is jönne az ara egy kis robinak szerintem.
2017. szept. 1. 13:00
 6/9 A kérdező kommentje:

És mi a vélemény a 80 lovasokról az 1.4-ből? Még nem Ecotec, meg gondolom nem 16 szelepesek ezek se.

Meg van egy 75 lovas karbis is, de azokat hanyagolnám, ahogy a központi befecskendezőseket is.

2017. szept. 2. 09:35
 7/9 anonim válasza:

Nekem 1.6 os 8 szelepesem van 1999bol, lepcsoshatu kivitel. Tavaly evvegen vettem, 365 ezerert. mig otthon voltam, azzal jartam be melozni falutol varosba msjd mindennap.

Most marciusban kijottem vele Nemetorszagba, igen sajat laban kijott baden wurttemberg tartomanyig, itt 15 kmre van a szallo a munkahelytol, gond nincs vele. Most nyaron vittem haza gyuruzni, hengerfejet csiszolni stb. Utana megint visszajottem vele es most viszem honositani, megy nemet muszakira, kap nemet rendszamot, forgalmit, hawaii dizsi fanta.

2017. szept. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mindenkepp 8 szelepest vegyel. Nekem mindegy b 1.4 es v 1.6 os motor de 8 szelepes legyen. Tudod, egyszeru motor nehezebben romlik el.
2017. szept. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyebkent most h mondod,en kocsival nem mennek, ha csak 2-4 km es tavra kell... Tudniillik az olaj nem tud megfeleloen bemelegedni a motorban es rovid ido mulva tonkremegy. De te tudod. 15 km mar jo lenne annyi ido alatt mar brmelegszik.
2017. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!