Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelést honnan tanulhatok?

Autószerelést honnan tanulhatok?

Figyelt kérdés
Első válasz:" Végezz el egy iskolát" stb. Ilye válaszokat köszönöm nem kérek. Amint több időm lesz megpróbálok valamit elvégezni, de egyenlőre az egyetem fontosabb.Egyenlőre hobbi szinten szeretnék ismerkedni olvasgatni az alapoktól szabadidőmben. Anyagismeret, szerkezetismeret, stb. Ide kinéztem magamnak egy könyvesboltot. A Maróti könyvkereskedés és kiadó. Ez a bolt szerintetek mennyire jó? És egyenlőre az alapok tanulásához melyik könyveket vegyem meg? (nem vagyok teljesen analfabéta, sokat szereltem Simson, Babetta motorokat,azonban szimeringcserénél tovább nem nagyon mentem a blokkok szerelésénél) Előre is köszönöm a válaszaitokat!

2017. szept. 2. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sárga bosch füzeteket toltsd le nagyon sok felé van belőle, nekünk autovillamossagisoknak biblia volt, a mai napig segítségemre vannak.
2017. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ezek ugye megtalálhatók a Maróti könyvkereskedés könyvei közt?
2017. szept. 2. 21:05
 3/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy úgy írtam, hogy előtte nem néztem meg! Igen megvannak, köszi. Esetleg saccperkb hány ilyen Bosch könyv van?, mert találtam párat, de nem tudom az összes fent van e.
2017. szept. 2. 21:10
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen megtalálhatóak, mondjuk nem olcsó mivel 4.000ft körül van egy példány és mint írtam rengeteg területről van kiadvány. Nekem 10-15 példány van itthon, a többi elektronikus formában.
2017. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tyűha, az szép, majd egyesével megveszegetem. És ezek amúgy amik náluk kaphatóak kalózverziók, vagy normális könyvek?
2017. szept. 2. 21:15
 6/18 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Szerintem ami nagyon hasznos és jól fejleszt, ha veszel egy autót és szerelgeted. Ehhez vehetsz egy haynes manualt is (Marótiban pl) és így szerelgethetsz.


Én pl az első fos kis Suzukimon kezdtem. Millió dolgot elrontasz, rengeteg csavart beletörsz, de így lesz meg a gyakorlatod

2017. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jövőre veszek egy Ladát és irány a szerelgetés :) Mert idén csináltam a KRESZ-t és csak jövő nyáron csinálom a forgalmit.
2017. szept. 2. 21:28
 8/18 anonim ***** válasza:

Az elmélet és a gyakorlat között itt is van némi eltérés, mert teljesen más elolvasni és teljesen más amikor erőlködsz és csuklóig fürdesz az olajban.


Általános műszaki érzék és a kocsihoz tartozó javítási útmutató birtokában már neki lehet állni a kisebb munkáknak, de van amit otthon eszközök hiányában jobb ha nem csinál az ember.


Az biztos, hogy ha saját magadnak csinálod, akkor tanulsz a leggyorsabban, főleg ha a már mennél valahova, de még nincs légtelenítve a hűtőrendszer... :D

Viszont nem teljesen biztos, hogy ezért érdemes lenne egy Ladát megvenni. Olyan közlekedési eszközt vegyél, amire szükséged van és kapsz hozzá még jó minőségű alkatrészt, javítani úgyis kell mindegyiket.

2017. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! A csuklóig olajban érzést már megtapasztaltam a motorok szerelésekor :) Csak azért akarnék Ladát mert szeretem a retro, régi kocsikat, és azért szeretnék is vele haladni.
2017. szept. 2. 22:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha elvégzel egy iskolát, akkor sem vagy szerelő. (tapasztalat)

Csak a kezedbe nyomnak egy papírt, amire az van írva, hogy elvégezted a tanulmányaid meg bla bla bla...

Sajnos az iskoláink nincsenek ilyen téren jól felszerelve. Az én iskolámban vannak motorok pl 1-es golf, amit valljunk be őszintén a múzeumban láthatunk már olyan autót. Ezek már iszonyatosan eltérnek a mai autóktól, és ha felnyitsz egy modern autó motorháztetejét, akkor pislogsz mint hal a szatyorban, mert lövésed nincs mi az a rengeteg kábel meg cső a motor körül.

Az iskolákban általában kiszoktak küldeni külső gyakorlati helyekre, és ha nincs ismerősöd akkor nagy valószínűséggel kifogsz egy olyan helyet, ahol fogod a seprűt meg "csicskáztatnak" és semmit nem tanítanak neked.

Egy jó tanács: szerintem nagyon sokat segít az, ha elkezdesz bontani egy autót. Jól belelátsz, hogy a tervezők hogyan gondolkodtak, és hogy oldották meg a felfogatási dolgokat. Ezt sajnos csak úgy tanulod meg, ha csinálod, és annyi féle képpen van egy dolog megcsinálva a kocsikon, ahány márka.

2017. szept. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!