Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsi gyakorlat Budapest -...

Jogsi gyakorlat Budapest - mennyire normális az, hogy az oktató 50-60-70 órában gondolkozik?

Figyelt kérdés
Eddig hat órán vagyok túl és mentem 38 kilométert. Aztán rákérdeztem az oktatónál dologra, hogy mégis mire számitsak, mondta hogy hatvan-hetven óra. Mondom az dupla pénz. Erre bepörgött, nyilván, gondoltam, ebből él, meghát mégiscsak Észak-Balkán, ez itt igy megy. Aztán mutogatta a kartonokat, tényleg 60-70-80 órák, 10-15 kilométeressével. Aztán még elmesélt egy autószerelő gyereket, akinek érthető módon jól ment a dolog, mondta az öregnek, hogy levezet Nagykanizsáig meg vissza, és megvan a km. Erre az öreg; látod azt a taxit, hogy 280/km? Kifizeted, azt mehetünk. Gyerek erre bement a közlekedési felügyelethez, ahol azt mondták neki, hogy a kilométert azt le kell vezetni, ha nem tetszik, keressen más oktatót. Namost én 3 hónapot vártam erre a fazonra. Tipp, ötlet, vélemény?

2017. szept. 4. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

45-50 óra az átlag, amivel sikeresen levizsgáznak a tanulók.

Ebben benne van az is, akinek elég a 30 óra, ők vagy másokkal is gyakorolnak, vagy tehetségesek, de tény, hogy nem kevesen vannak, akiknek 60-70 óra gyakorlás is kell a sikeres vizsgához, főleg Budapesten, Siófokon azért egyszerűbb forgalmi helyzeteket kell megoldani.

Az, hogy a te oktatód valójában milyen fazon, azt neked kell tudni felmérni, de az "ebből él" sokszor fals... pénzből él, de neki teljesen mindegy, hogy X fizeti az órákat vagy Y, és olyan sorban állás van sok oktatónál, hogy fölösleges ragaszkodni X-hez, jön Y, W, Z, ás a többi.

Amit nem szeretnek az oktatók sem, ha a tanulója bég a vizsgán - meg lehet bukni egy hibával, az benne van, de egy oktató sem szereti, ha a tanulója úgy megy a vizsgára, hogy előre tudható, hogy meg fog bukni, mert még nincs kész arra, hogy önállóan vezessen.

2017. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Figyelembe véve, hogy MINDEN NAP találkozok olyan autóssal, aki néhány alapszabályjal nincs tisztában, még ezt is keveslem.
2017. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem normális szerintem.


Én 36 óra után mentem vizsgázni. A km-t meg mindig hasraütésszerűen írogatta be, úgy hogy pont kijöjjön az 580 vagy mennyi.


" ...még ezt is keveslem"

Az igazság az, hogy nem attól a plusz 20-30 méregdrága, oktatóval levezetett órától fog megtanulni vezetni. A 30-40 óra meg a legtöbb esetben elég ahhoz, hogy átmenjen a tanuló a vizsgán.

2017. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Eddig ugye a 30 óra volt a kötelező.

Most a km.

Semmi nem meglepő.

Ha az oktatón múlik, akkor 1000 óra alatt sem vezeted le a kötelezőt, mert csak dumál, csak álltok, te meg fizeted a nem kevés óradíjat.

2017. szept. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.. oktatónak jó, jól érzékelteti, amit kell, csak kicsit sokallom azt a dupla óramennyiséget. nem tudom mihez kezdjek, mert ha megint oktatót kell keresni, az megint x hónap, nekem meg minél előbb kellene a jogsi. közben utánanéztem, honnan jött ez a törvény, hát persze, hogy az "magyar oktatók szövetsége", akik miben másban is lennének érdekeltek, mint minél több pénz lehúzni a tanulókról.. :-\
2017. szept. 4. 20:09
 6/6 anonim válasza:
Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés, de dupla óraszámban gondolkozni a legtöbb esetben felesleges. Nagyon sok múlik az oktatón, amikor én nem rég tanultam, akkor második forgalmi órán már a forgalomban mentünk (előtte egy szervízúton gyakoroltuk az elindulás-megállást) és később sem néztünk rá tanpályára. Az oktatóm szerint ezzel elég sok órát szokott spórolni a tanulóknak, és tekintve, hogy én is csak pár plusz órát vettem és elsőre átmentem a vizsgán igazat adok neki. A 30 órán felül plusz órát mindig érdemes venni, főleg a vizsga előtti napokon, de a dupla óraszám (főleg úgy, hogy még vizsgázni sem voltál) feleslegesnek tűnik.
2017. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!